مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

تحصیل در فرانسه – اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه

Scholarship EDITED

برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۱۵۶۹

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب


اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه
در فرانسه دانشگاه ها دوره های کارشناسی را ۳ ساله، کارشناسی ارشد را ۲ ساله و دکترا را ۳ تا ۴ سال به دانشجویان ارائه می دهند. برای گذراندن دوره کارشناسی باید دانشجویان باید به پاس کردن واحد های درسی خود مشغول شوند. البته در برخی از رشته ها دانشجویان باید در پایان تحصیلات کارشناسی خود پایان نامه ارائه دهند. اما برای دوره کارشناسی ارشد یا مستر دانشگاه های فرانسه به دو شکل این دوره را ارائه می دهند. مستر یک و مستر دو که هر کدام یک سال به طول می انجامند و به صورت ترکیبی است. یعنی هم امتحان و هم پایان نامه. برای دانشجویان دکترا معمولا سمینار هایی برگزار می شود تا سطح علمی دانشجویان را بالا ببرد. دانشجویان دکتری فقط باید یک تز دکترا را تهیه کنند و به صورت شفاهی از آن دفاع کنند.
در فرانسه وضعیت زبان انگلیسی زیاد مناسب نیست. دانشگاه های این کشور نیز به زبان فرانسوی تدریس می کنند پس برای ورود به دانشگاه های فرانسه باید زبان فرانسه خود را قوی کنید.
معمولا پذیرش در مقطع لیسانس و گرفتن بورسیه کمی دشوار است و شما باید برای ثبت نام به سایت دانشگاه ( www.cpu.fr ) مورد نظرتان مراجعه نمایید. در صورتی که می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد یا مستر ادامه تحصیل دهید ابتدا باید رشته مورد نظر خود را در بین رشته های ارائه شده توسط دانشگاه مورد نظرتان بیابید. در صورت وجود رشته مورد نظر شما باید مدارک خود از قبیل مدرک دیپلم، مدرک کارشناسی و ریز نمرات را برای دانشگاه مقصد ارسال نمائید تا فرم پیش ثبت نام برای شما ارسال شود. دانشگاه مورد نظر با توجه به نمراتتان شمار در یکی از مقاطع مستر یک یا دو می پذیرد. در صورتی که در مستر یک پذیرفته شده اید باید پس از شروع کلاس ها استاد راهنمای خود را بیابید تا بتواند در نوشتن پایان نامه به شما کمک کند. ولی در صورتی که برای مستر دو پذیرفته شدید باید چکیده ای از یک مقاله که می خواهید برای پایان نامه روی آن کار کنید، از طریق اینترنت برای دانشگاه ارسال کنید.
در صورتی که برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا می خواهید به فرانسه بروید، کافی است یک استاد راهنما پیدا کنید تا بتوانید بر روی تزتان کار کنید. اگر نتوانستید استاد راهنمایی را پیدا کنید بهتر است ب مدیر گروه خود تماس بگیرید و چکیده ای موضوع تز دکترای خود را برای او شرح دهید شاید مدیر گروهتان بتوانید استاد راهنمایی را برای شما پیدا کند.
پس از ارسال فرم ثبت نام شما باید به سفارت کشور فرانسه بروید و مراحل مورد نیاز دریافت ویزا را پشت سر بگذارید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فرانسه را بهتر است از خود سفارت بپرسید.
برای مشاوره تحصیل در خارج از کشور، بورسیه تحصیلی، تحصیل در فرانسه و نیز تحصیل در آمریکا و تحصیل در کانادا و دیگر کشور های جهان و تهیه مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی مانند رزومه تحصیلی و انگیزه نامه تحصیلی بامشاوره فارابی تماس بگیرید.

اشتراک گذاری این مطلب

219 بازدید
ارسال در ۳۱, خرداد , ۱۳۹۶
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه