مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

مشاوره تحصیلی – برای موفق شدن چگونه درس بخوانیم؟

support-png-icon

برای مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی با مشاوران ما تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت با شماره زیر

۹۰۹۹۰۷۱۵۶۹

از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل


برای موفق شدن چگونه درس بخوانیم؟

یک توصیه بسیار مهم برای دانش آموزان این است که هر روز که به خانه می‌آیید تکالیف درسی مربوط به همان روز را انجام دهید و مطالب تدریس شده در آن روز را در بعد از ظهر همان روز مطالعه کنید و بعد مشغول تفریح شوید و زمان کمی را نیز برای یادآوری دروس فردا صرف کنید. اما ما می بینیم تمام وقت بعد از ظهر را  صرف  دروس و مسائل عقب  افتاده دیروز، پریروز و روزهای قبل می کنند و یادگیری دروس امروز را به فردا و پس فردا و روز جمعه موکول می کنند. و این کار باعث می شود که مطلب بعد از گذشت یک هفته در ذهن دانش آموز تازگی داشته باشد و مثل این است که تازه برای اولین بار بها آن برخورد می کند،  بنابراین دانش آموز همیشه از درس ها عقب می‌ماند و هیچگاه همگام با معلم و کلاس درس نمی‌باشد.
یک مثال جالب در رابطه با درس این است که مطالب درسی چون آهن رباست، هرچه بیشتر به آن نزدیک شوید شما را با نیروی مغناطیسی بیشتر بسوی خود جذب و به خود علا‌قمند می‌کند. هرچه از مطالب درسی دوری کنید و سعی در یادگیری آنها نکنید اثر انها در شما کمتر می شود و دیگر به سختی می توانید رو به آنها بیاورید.
این کار که گفته شد در واقع باعث ایجاد یک حس دوری در دانش آموزان می شود و که کم‌کم از کتب درسی دوری کرده و با سرگرم نمودن خود به اموری دیگر وقت گرانبهای خود را از دست می دهند و حس می کنند این کارها بهتر است که با بالا رفتن سن نیز این حس در آنها بیشتر می شود و از درس دوری می کنند.
تا به حال این سوال را از خود پرسیده اید که چگونه درس بخوانیم تا در تحصیل موفق شویم؟
برای رسیدن به این مهم عوامل زیادی در میان می باشد که در اینجا چند مورد را بیان نمودیم و از دانش آموزان می خواهیم که روی موارد زیر فکر کنند و برای آشنا شدن با موارد زیر مطالب بعدی سایت را که به تحلیل موارد زیر می پردازند دنبال کنند.

۱- داشتن هدف
۲- مهارت در کلاس درس
۳- برنامه مطالعه در منزل
۴- نکات مهم در هنگام مطالعه
۵- شرایط و مکان مطالعه
۶- مدیریت زمان
۷- تمرکز حواس
۸- تغذیه
۹- استراحت
۱۰- مهارت در جلسه امتحان
برای مشاوره تحصیلی ، برنامه ریزی درسی و آشنایی با روش های مطالعه با مشاوره تحصیلی فارابی با شماره بالا از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

اشتراک گذاری این مطلب

144 بازدید
ارسال در ۲۶, خرداد , ۱۳۹۶
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه