مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

تحصیل در آمریکا – تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در آمریکا

Scholarship EDITED

برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۱۵۶۹

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب


تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در آمریکا
رشته بازرگانی را در امریکا در مقطع کرشناسی بیش از ۳۰۰۰ دانشگاه ارائه می دهند. و در مقاطع بالاتر ۱۰۰ دانشگاه آنرا ارائه می دهند.
در سطوح مختلف این رشته بیشاز ۵۰۰ برنامه از سوی AACSB موفق به کسب اعتبارنامه شدند که در زمینه تخصصی بررسی کیفیت برنامه های رشته بازرگانی در سطوح آموزش عالی است ،شده اند.
دوره های تخصصی با محوریت بازرگانی وکسب و کار در مقاطع کارشناسی و ارشد برای دانشجویان انگلیسی زبان برگزار می شوند. و همچنین دوره کاردانی و فرصت های آموزشی جهت اخذ گواهینامه های آموزش برگزار می شود.
برنامه تحصیلی
سیستم آموزش این رشته میان دوره ای است.یکی از ملاک های اصلی برای این رشته رفتن به کارآموزی در پروژه های فردی و گروهی و کار کردن در شرایط واقعی است.دروس حسابداری، آمار بازرگانی، بازاریابی، امور مالی، سیستمهای اطلاعات مدیریت (فناوری رایانه در ارتباط با مدیریت)، علوم مدیریت و تصمیم گیری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت عملیاتی، رفتار و توسعه سازمانی، مدیریت زنجیره تامین کالا (شامل ترابری و تدارکات)، و محیط بازرگانی یا کاری (شامل سیستمهای اقتصادی، امور حقوقی و اخلاقی، امور بین المللی و چند فرهنگی ) دروس اصلی رشته بازرگانی محسوب میشوند.
به طور معمول برنامه های کارشناسی مدیریت تجاری (BBA) و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) به آزمایش و بررسی تمامی رشته های مرتبط می پردازد.اکثر مدارس کسب و کار در این گرایش برنامه های تخصصی ویژه ای را در این زمینه ارائه می نمایند.به عنوان مثال کارآفرینی در بازرگانی بین الملل یا مدیریت مهندسی اهمیت بیشتری را ایفا میکند.طی کردن این برنامه های تحصیلی به اخذ درجات تحصیلی کارشناسی در مدیریت بازرگانی (MBA.BBA) و یا درجات کارشناسی ارشد (BS.MS) می انجامد.
برنامه های M.S کارشناسی ارشد نسبت به درجات کارشناسی در مدیریت بازرگانی (M.B.A ) غالبا پژوهش گرا هستند. DBA یا برنامه های دوره آموزش تکمیلی یا دکتری در مدیریت به درجه تحصیلی دکتری در مدیریت بازرگانی و یا درجه دکتری در فلسفه (Ph.D.) می انجامد. در مقطع لیسانس معمولا نگاه کلی تری نسبت به مقطع دکترا دارد به دلیل اینکه در این مقطع تمرکز را بر رشته خاصی قرار میدهد. اما تفاوت بین این دو از درجات تحصیلی ، تا این حد دقیق نیست و در موسسات آموزشی مختلف متفاوت است. بطور معمول ارائه Ph.D برای دکتری رایج تر است.
فرد پس از اخذ مدرک دکتری می تواند خود را برای استادی یا انجام پژوهش خود را آماده کند.فارغ التحصیلان ای مقطع می توانند در دانشگاه ها یا کالج ها یا در کار های تخصصی و دولتی مرتبط به رشته خود مشغول به کار شوند.
تحصیلات تکمیلی
با داشتن هر مدرک کارشناسی متقاضی می تواند در مقطع دکترا این رشته تحصیل کند و الزامی به داشتن مدرک کارشناسی این رشته برای ورود به مقطع دکترا نیست. این در شرایطی است که شرایط لازم برای ورود به دوره های بازرگانی در مقطع کارشناسی با سایر دوره ها یکی است.
آزمون  GMAT همزمان با چند آزمون GRE  از فرد گرفته میشود که برای تحصیلات تکمیلی لازم است متقاضیان می توانند در اظهار توصیه نامه ای از سوی کارشناسان یا اساتید خود ،یک متن از هدف خود برای آینده شغلیشان ارائه دهند.
برای دوره کارشناسی ورود مستقیم به این رشته ممکن است برخلاف مقاطع بالاتر که برای رفتن به آنها متقاضی باید حداقل دوسال سابقه کار تمام وقت داشته باشد.

اشتراک گذاری این مطلب

109 بازدید
ارسال در ۲۴, خرداد , ۱۳۹۶
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه