مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

جعبه لایتنر و طریقه استفاده از آن

support-png-icon

برای مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی با مشاوران ما تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت با شماره زیر

۹۰۹۹۰۷۱۵۶۹

از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل


جعبه لایتنر و طریقه استفاده از آن

این روش توسط یک ژورنالیست علمی آلمانی به نام سباستین لایتنر (Sebastian Leitner)  در دهه هفتاد میلادی ابداع گردید به شما کمک می کند تا بدون تلاش بسیار مطالب را از حافظه  کوتاه مدت خود به حافظه بلند مدت انتقال دهید.از قضا این روش برای حل سوالات کنکور و تستی بسیار مناسب می باشد و در ایران روشی کار آمد می باشد.
طبق آزمایشات روانشناسان و نیز تجربه حدود ۷۵%  هر آنچه را که ما از بر می کنیم پس از حدود ۴۸ ساعت فراموش می کنیم. ولی با این کار می توانیم یادگیری را به بلند مدت بسپاریم.
پس از ۸ روز تنها ۲۰% مطالب را در ذهنمان نگه می داریم و در واقع به حافظه درازمدت منتقل می کنیم. تکرار یک چیز باعث می شود آن  چیز به ملکه ی ذهن تبدیل شود.
طرز کار با جعبه لایتنر
جعبه لایتنر از چند خانه تشکیل شده است و خودتان هم می توانید با کمک چوب، مقوا و … یکی بسازید. خانه شماره ۱ از همه کوچکتر و خانه شماره ۵ از همه بزرگتر است .
اکنون لغت را روی یک طرف برگه و معنی آن را روی طرف دیگر بنویسید و بعد از خواندن و حفظ کردن آن را در قسمت اول قرار دهید.
شما لغتهای تازه را که روی کارتهای نمایش (فلش کارت) نوشته اید پس از به خاطر سپردن در خانه شماره ۱ قرار می دهید. فلش کارتها بر اساس میزان یادگیری شما از یک خانه به خانه دیگر جابجا می شوند. با توجه به یادگیری معنی لغت  برگه از هر خانه به خانه دیگر منتقل می شود.
برگه هایی که به درستی پاسخ داده اید به خانه بالاتر
برگه هایی که به درستی پاسخ نداده اید به خانه های پایین تر
خانه ها باید پس از یک زمان مشخص (یا وقتی که پر شده اند) مرور شوند و سپس به خانه های بالاتر یا پایین تر جابجا شوند. خانه شماره ۱ هر دفعه باید مرور شود ولی خانه های بالاتر به ترتیب در بازه های زمانی طولانی تر. مثلا خانه شماره ۲ یک روز در میان، خانه شماره ۳ هر سه روز یکبار، خانه شماره ۴ هفته ای یکبار و خانه شماره ۵ هر دو هفته یک بار. با این کار می توانید واژه هایی را که حتی سخت یاد می کیرید با این تکرار به حافظه ی بلند مدت خود بسپارید و معنای واژه های آسان را نیز فراموش نکنید.
برای مشاوره تحصیلی ، برنامه ریزی درسی و آشنایی با روش های مطالعه با مشاوره تحصیلی فارابی با شماره بالا از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

اشتراک گذاری این مطلب

73 بازدید
ارسال در ۲۵, خرداد , ۱۳۹۶
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه