مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

تحصیل در کانادا – مقاطع تحصیلی در کشور کانادا

Scholarship EDITED

برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب


مقاطع تحصیلی در کشور کانادا
براساس امار کانادا سالانه ۱۵۰ هزار دانشجو را در بیش از ۱۰ هزار رشته به زبان های انگلیسی و فرانسوی پذیرش میکند. این کشو جز کشور هایی است که در زمینه تحصیلی بسیار سرمایه گذاری می کند. تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در کانادا برای متقاضیان بین المللی امکان پذیر است.
دوره کالج در کانادا
دوره کالج در کانادا دوره ایست که استقبال زیادی از آن می شود و دانش جویان بین المللی زیادی خواهان ورود به این کالج ها هستند. در واقع کالج ها هدف خود را برای آموزش مهارت های عملی و مورد نیاز بازار قرار می دهند. شرایط ورود به کالج ها نسبتا راحتتر از دانشگاه هاست. البته دریافت ویزای تحصیلی برای ورود به کالج کمی دشوار تر از دانشگاه است. شما برای دریافت ویزا باید رشته و نوع کالج خود را مشخص کنید.
برای ورود به کالج های کانادا باید متقاضی دارای مدرک دیپلم و مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۵ باشند.
دوره پری بچلر یا همان مقدماتی لیسانس در کانادا Bachelor’s
این دوره برای دانشجویانی است که از نظر آکادمیک و زبان برای ورود به دانشگاه های کانادا پذیرفته نشده اند و می خواهند در دوره لیسانس ادامه تحصیل بدهند.
دوره لیسانس در کانادا ((  Bachelor’s))
در تمام استان های کانادا به جز استان کبک دانش آموزان پس از اتمام ۱۲ سال تحصیل می توانند وارد دانشگاه ها شوند و به مشغول به تحصیل در مقطع لیسانس شوند. در استان کبک دانش آموزان می توانند پس از اتمام ۱۱ سال تحصیل وارد کالج ها شوند و در صورتی که می خواهند وارد دوره لیسانس شوند باید دوره پیش دانشگاهی ۲ ساله را نیز سپری کنند. دوره لیسانس ۴ سال به طول می انجامد.
دوره لیسانس در کانادا یا همان undergraduate degree در تمامی استان ها به جز استان کبک پس از سال ۱۲ دبیرستان آغاز میشود. دوره لیسانس در کانادا معمولا ۴ سال طول میکشد.  در استان کبک پس سال ۱۱ دبیرستان، دانشجو می تواند وارد دوره کالج شود یا در دوره پیش دانشگاهی دو ساله شرکت کرده و سپس وارد دوره لیسانس ۳ ساله شود. نام های اختصاری دوره های لیسانس را در زیر ببینید.
برای ورود به مقطع لیسانس در کانادا باید متقاضی دارای مدرک پیش دانشگاهی (۱۲ سال) و مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ باشند.
دوره پری مستر در کانادا Pre-master
این دوره نیز برای دانشجویانی است که از نظر آکادمیک و زبان برای ورود به دوره مستر پذیرفته نشده اند لذا باید ابتدا این دوره را سپری کنند. برخی رشته ها مانند حقوق دارای دوره رایج پری مستر است که معمولا دانشجویان علاقه مند برای ورود به این رشته ابتدا مقطع پری مستر را می گذرانند.
برای ورود به دوره پری مستر در کانادا باید متقاضی دارای مدرک لیسانس با حداقل معدل ۱۴ و مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۵٫۵ باشند.
دوره فوق لیسانس در کانادا Master’s
در کانادا برای دریافت مدرک فوق لیسانس دو نوع دوره وجود دارد
۱-    course-based:
دوره ای که دانشجویان باید برای گذراندن دروس در کلاس های درسی حضور داشته باشند و واحد های درسی خود را بگذرانند.
۲-    research-based:
در این دوره دانشجویان باید به همراه استاد راهنمای خود بر روی موضوعی تحقیق کنند و پایان نامه خود را ارائه دهند.
البته بعضی دوره هایی نیز وجود دارد که که ترکیبی هستند. دوره های مستر دارای فاند و بورسیه های تحصیلی بیشتری نسبت به دوره لیسانس هستند. این دوره ها معمولا یک تا دو سال به طول می انجامد.
برای ورود به دوره فوق لیسانس در کانادا باید متقاضی دارای مدرک لیسانس با حداقل معدل ۱۴ و مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ باشند.
دوره دکتری در کانادا Doctoral degree
در این مقطع دانشجویان باید یک پروژه را دنبال کنند. این دوره دارای فاند های بسیار مناسبی برای دانشجویان می باشد که توسط شرکت های بزرگ و مهمی که اسپانسر این پروژه ها هستند و توسط پروفسور های دانشگاه به دانشجویان اعطا می شوند. این دوره حدودا ۳ تا ۵ ساله است.
برای ورود به دوره دکترا در کانادا باید متقاضی دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس با حداقل معدل ۱۴ و مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶  باشند. برای ورود به این دوره شما باید دارای یک رزومه تحصیلی قوی باشید و مدارک زبان معتبری داشته باشید.
دوره دیپلما در کانادا graduate diploma
در این دوره دانشجویان مقطع لیسانس که علاقه مند به انجام تز فوق لیسانس و یا کارورزی نسیتند می توانند در این دوره که شامل ۳۰ واحد درسی است شرکت کنند و در پایان دوره مدرک دیپلمای خود را دریافت کنند.
همچنین در صورتی مه دانشجو بخواهد مدرک فوق لیسانس خود را دریافت کند می تواند با گذراندن ۱۵ واحد دیگر فوق لیسانس خود را نیز بگیرد.
برای ورود به دوره دیپلما در کانادا باید متقاضی دارای مدرک لیسانس و مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ باشند.
دوره پست بک در کانادا (لیسانس پیشرفته) post bac
این دوره ها برای دانشجویانی است که دارای مقطع لیسانس هستند و می خواهند مهارت خود را در زبان و کار های عملی بالا ببرند این دوره دارار ۸ ماه دوره عملی یا کارورزی و ۸ ماه تئوری است. این دانشجویان دارای شانس خوبی برای استخدام شدن هستند.
برای ورود به دوره های  (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا باید متقاضی دارای مدرک لیسانس و مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ باشند.

دوره سرتیفیکیت در کانادا Certificate Programs
این دوره ها شرایط ورود راحتی دارند و دانشجویان می توانند در کالج ها یا دانشگاه ها این دوره ها را پشت سر بگذرانند. این دوره ها دارای ۳۰ واحد درسی است که در طول یک سال ارائه می شود. پیش نیاز ورود به این دورهها دیپلم دبیرستان است. البته ثبت نام در این دوره ها برای کسانی که دنبال دریافت ویزا هستند توصیه نمی شود زیرا شانس دریافت ویزا برای این دوره ها بسیار پایین است.

دوره ترکیبی در کانادا Collaborative & Joint Degree Programs
این دوره ها با همکاری کالج و دانشگاه ارائه میشوند. متقاضی برخی دروس را در کالج و برخی دیگر را در دانشگاه می گذارند. دانشجویان برای ورود به این دوره نیاز به مدرک پیش دانشگاهی دارند.

دوره کو آپ در کانادا Co-op Programs
دوره هایی که دانشجویان در حین تحصیل خود در دانشگاه ها، در برخی شرکت ها سپری می کنند و در ازای این کار حقوقی را دریافت می کنند. برای ورود به این دوره ها نیز وجود مدرک پیش دانشگاهی الزامی است.
دوره کارورزی در کانادا Apprenticeship Programs
این دوره ها هم به صورت ضروری وجود دارد هم به صورت اختیاری که دانشگاه ها یا حین تحصیل یا بعد از تحصیل برای دانشجویان برگزار می کنند. برای ورود به این دوره نیز وجود مدرک پیش دانشگاهی الزامی است.

اشتراک گذاری این مطلب

89 بازدید
ارسال در ۱۹, خرداد , ۱۳۹۶
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه