مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

زندگی در آمریکا – هزینه زندگی در آمریکا

Scholarship EDITED

برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب


هزینه زندگی در آمریکا
مهمترین مسئله ای که متقاضی تحصیل و یا مهاجرت هزینه هایی است که او باید در این مدت صرف کند.در زیر به مواردی که به هزینه های متقاضی مریوط است اشاره می کنیم.
بزرگترین مشکل هزینه ای که متقاضیان به آن دچار می شوند مسئله اسکان است که بسیار پر هزینه می باشد هزینه اسکان منزل آپارتمان ها با توجه به محل آن ،متراژ و مدت اجراه کردن آن متغیر می باشد.
معمولا در امریکا و تمام مناطق برای اجاره یک آپارتمان تک خوابه مبلغی در حدود  ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار در نظر گرفته شده است. که اکثرا برای دانشجویان بورسیه مورد استفاده قرار می گیرد. هزینه اجاره آپارتمان در یکی از شهر های بزرگ نظیر نیویورک، بوستون، سانفرانسیسکو، لس آنجلس و … به مراتب بیشتر می باشد .
آپارتمان ها معمولاً مجهز به امکاناتی نظیر دارای امکاناتی نظیر سیستم تهویه هوا، ماشین ظرفشویی، مایکروویو و دیگر امکانات لازم برای زندگی هستند. البته  این که برای در اختیار گذاشتن برخی از امکانات هزینه را به طور ماهیانه دریافت کنند عادی است. بعضی اوقات چنانچه قرارداد بلند مدت برای اجاره آپارتمان ببندید امکان استفاده از اینترنت رایگان نیز برای شما فراهم می گردد.
آپارتمان ها در آمریکا معمولا مبله نیستند. چرا که در صورت مبله بودن هزینه اجاره آنها بسیاربالا می رود.
میانگین درآمد یک نفر پس از کسر مالیات و به صورت خالص ۲۷۷۰ دلار میباشد.
شهریه در آمریکا
در امریکا دانشگاه ها به دو دسته ی دولتی (با پشتیبانی دولت) و خصوصی (مستقل) تقسیم می شوندمسلم است که شهریه دانشگاه های دولتی نسبت به دانشگاه خصوصی کمتر است لازم به ذکر است که هزینه ی یک برنامه در یک دانشگاه آمریکایی لزوما با کیفیت آن مرتبط نیست.
شهریه دانشگاه ها متفاوت است و بطور معمول نسبت به هر دوره متغیر است. این هزینه ها می تواند از مقدار کمی مثلا ۵,۰۰۰ دلار در سال برای دانشگاه های دولتی گرفته تا ۳۰,۰۰۰ دلار در سال برای برخی دانشگاه های خصوصی، تغییر کند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، لطفا با دانشگاه ها ارتباط برقرار کنید.

اشتراک گذاری این مطلب

79 بازدید
ارسال در ۱۵, خرداد , ۱۳۹۶
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه