مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

تحصیل در فنلاند – نظام آموزشی کشور فنلاند

Scholarship EDITED

برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب


نظام آموزشی کشور فنلاند
پیش‌ دانشگاهی‌
‌آموزش‌ رسمی‌ و اجباری‌ کشور فنلاند ۹ سال‌ را شامل می شود و افراد از ۷ سالگی به این تحصیلات می پردازند. این‌ تحصیلات‌ اجباری‌ شامل‌ ۶ سال‌ ابتدایی‌ و ۳ سال‌ متوسطه‌ است. در این مدت بیشتر هدف آشنایی دانش آموزان با محیط دانشگاه می باشد.
دبیرستان‌ها که‌ به‌ دو دسته‌ نظری‌ و حرفه‌ای‌ تقسیم‌ شده‌ است‌ پذیرای دانش آموزان فارغ التحصیل ۹ سال قبل می‌شوند. دبیرستان ۳ سال به طول می تنجامد و افراد فارغ التحصیل دارای مدرک دیپلم می باشند. در دبیرستان‌های‌ نظری، دانش‌آموزان‌ دروس‌ ادبیات، زبان‌های‌ خارجی، علوم، ریاضی، ورزش، موسیقی‌ و هنر را فرا می‌گیرند.
دوره‌های‌ حرفه‌ای‌ توانایی‌های‌ فنی‌ – حرفه‌ای‌ دانش‌آموزان‌ را بالا می‌برد و بیشتر برای افراد مشتاق بازار کار مفید می باشد.
در کشور فنلاند مانند کشور خودمان ایران افراد بعد از اتمام دوره دبیرستان باید در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها برای ورود به دانشگاه ها شرکت نمایند.
‌تحصیلات‌ دانشگاهی‌
‌تحصیلات‌ عالی‌ در دانشگاه‌ها، مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی‌ تخصصی‌ و پلی‌ تکنیک‌ها امکان‌پذیر است. در فنلاند ۵۰ مرکز آموزش‌ عالی‌ که‌ شامل‌ ۱۴ دانشگاه‌ جامع، ۶ دانشگاه‌ و مؤ‌سسه‌ آموزش‌ عالی‌ تخصصی‌ و ۳۰ پلی‌ تکنیک‌(AMK/YH) می باشد، زیر نظر وزارت‌ آموزش‌ فعالیت‌ آموزشی‌ و پژوهشی‌ مشغول به فعالیت هستند.
شرط‌ ورود به‌ کلیه‌ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی، داشتن‌ مدرک‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ و قبولی‌ در آزمون‌ سراسری‌ دانشگاه‌هاست. در فنلاند کمتر از نیمی‌ از داوطلبین‌ موفق‌ به‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها می‌شوند.
شرط‌ ورود دانشجویان‌ خارجی‌ به‌ مراکز آموزش‌ عالی‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ فنلاند یا معادل‌ آن‌ یا در مقاطع بالاتر داشتن مدرک معادل آن مقاطع است و قبولی‌ در آزمون‌ ورودی‌ است نظام‌ آموزشی‌ جدید فنلاند سال‌ تحصیلی‌ دو نیم‌ سال‌ دارد که‌ در هر کدام‌ ۲۰ واحد و در هر سال‌ تحصیلی‌ ۴۰ واحد را می توان اخذ کرد و گذراند.

زبان تحصیل در فنلاند:
زبان‌ تحصیل‌ در دانشگاه‌ها در این‌ کشور، فنلاندی، سوئدی‌ و گاهی‌ هم‌ به زبان انگلیسی می باشد.

در سال‌ ۱۹۹۵ میلادی‌ مجلس‌ فنلاند قانون‌ تأسیس‌ پلی‌ تکنیک‌ها(AMK/YH) را تصویب‌ کرد. هدف‌ از تأسیس‌ پلی‌ تکنیک‌ها راهیابی‌ سریع‌تر به‌ بازار کار است. تفاوت‌ پلی‌ تکنیک‌ها با دانشگاه‌ها در کاربردی‌ و حرفه‌ای‌ بودن‌ تحصیلات‌ است.تا کنون‌ ۳۰ پلی‌ تکنیک‌ مجوز تأسیس‌ گرفته‌اند که‌ در رشته‌های‌ گوناگون‌ دوره‌های‌ ۴ ساله‌ برگزار می‌نمایند.
برای ورود به این مراکز باید دیپلم حرفه ای داشته باشید یا سابقه کار داشته باشید و همچنین در ازمون ورودی آن باید شرکت نمایید.

برای اطلاع از شرایط تحصیل در فنلاند و مدارک و شرایط لازم جهت اپلای و اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند با مشاوره فارابی تماس بگیرید.

اشتراک گذاری این مطلب

72 بازدید
ارسال در ۱۳, خرداد , ۱۳۹۶
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه