مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

ممنوعیت استخدام مشمولان غایب در نهادهای دولتی و خصوصی

خدمت سربازی

ممنوعیت استخدام مشمولان غایب در نهادهای دولتی و خصوصی

برای اطلاع از جزئیات طرح و سایر سوالات خدمت سربازی ، معافیت ها ، کسر خدمت ،امریه سربازی و … با مشاوران ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره 

پاسخگویی از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سامانه مشاوره فارابی


معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: برابر ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، همه مشمولینی که در مهلت مقرر خود را برای انجام خدمت مقدس سربازی معرفی نکنند غایب محسوب می شوند و برابر ماده ۶۲ استخدام آنان در نهادهای دولتی و خصوصی ممنوع می باشد.

سرهنگ حسن رستمیان افزود: همه مشمولان خدمت سربازی که برای رسیدگی و یا اعزام دوره ضرورت احضار می شوند، چنانچه در مهلت مقرر خود را معرفی نکنند، غایب شناخته می شوند و پس از معرفی یا دستگیری، در صورتی که طبق مقررات قادر به خدمت تشخیص داده شوند به خدمت اعزام می شوند و برابر مقررات از سه تا ۶ ماه اضافه خدمت برای آنان در نظر گرفته می شود.

وی اظهار داشت: برابر ماده ۵۸ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، نیروی انتظامی موظف است نسبت به شناسایی،تعقیب و دستگیری مشمولان غایب و رسیدگی به وضعیت آنان اقدام نماید و نهادها و دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی و موسسات غیر دولتی و خصوصی و بانک ها و نیروهای مسلح باید همکاری لازم را در این مورد به عمل آورند.

معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی استان سمنان در تشریح ماده ۶۲ و ۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی خاطرنشان کرد: استخدام مشمولان به طور کلی در وزارتخانه ها، موسسات وابسته به دولت، کارخانه ها، کارگاه ها و موسسات خصوصی بدون داشتن معافیت ممنوع است.

رستمیان ادامه داد: استخدام کننده یا استخدام کنندگان مشمولین غایب در وزارتخانه ها، موسسات دولتی و و ابسته به دولت و نهادها برای هر یک از افراد اول و دوم به کسر نصف حقوق از ۶ ماه الی یک سال و در صورت تکرار سه مورد یا بیشتر به انفصال دائم از خدمت توسط دادگاه صالحه محکوم خواهند شد.

وی تصریح کرد :کسانی که به نحوی مشمولین غایب را در موسسات دولتی و غیر دولتی از قبیل کارخانه ها،شرکت ها،آموزشگاه ها،کارگاه ها،بنگاه ها،مغازه ها و تعمیرگاه ها به کارگیری نمایند توسط نیروی انتظامی،وزارتخانه های تعاون،کار و رفاه اجتماعی و صنعت،معدن و تجارت شناسایی و به محاکم صالحه قضایی معرفی می شوند.

رستمیان بیان داشت : مجازات این گونه افراد برای بار اول هزینه سالانه یک سرباز و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز است، همچنین ثبت نام در مراکز آموزشی خصوصی و آزاد برای ارایه آموزش، به منزله به کارگیری محسوب می شود و مشمول این مجازات ها است.

سرهنگ رستمیان به تمام مشمولین غایب توصیه کرد با توجه به این که سازمان وظیفه عمومی ناجا تاکید فراوانی در راستای معرفی مشمولان غایب برای انجام خدمت دوره ضرورت بعمل آورده است، گفت: همه مشمولان غایب در سریع ترین زمان ممکن با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ نسبت به معرفی خود اقدام نمایند در غیر این صورت از بسیاری حقوق اجتماعی از قبیل استخدام،خروج از کشور،اخذ گواهینامه و تسهیلات بانکی محروم خواهند شد.

» برای اطلاع از آخرین اخبار و تغییرات قوانین خدمت سربازی ، معافیت ها و … اینجا کلیک کنید. «

» برای اطلاع از آخرین اخبار خرید جریمه خدمت سربازی اینجا کلیک کنید. «

» برای اخذ پروژه کسر خدمت اینجا کلیک کنید «


برای یافتن پاسخ سوالات خود در زمینه خدمت سربازی با ما تماس بگیرید:

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون گرفتن کد

ما از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستیم

اشتراک گذاری این مطلب

136 بازدید
ارسال در ۳, دی , ۱۳۹۵
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه