مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

تحصیل در رشته داروسازی در آمریکا

بورسیه تحصیلی

رشته ی داروسازی آمریکا

برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب

*******

افراد داروسازان با اطلاع از واکنش های بیو شیمیایی داروها،فیزیولوژی بدن و عوارض جانبی داروها به راهنمایی بیماران در دریافت نسخه ها، تهیه داروهای ترکیبی و تولید داروهای جدید مشغول هستند.

افراد دارو ساز که مدرک خود را در خارج از این کشور گرفته اند ، می توانند پس از گذراندن آزمون FPGEC وارد RMP می شوند.برای ورود به این دوره و انجام امتحانات نیاز به مدرک زبان دارید که در این مورد خاص مدرک زبان TOFEL مورد نیاز می باشد.

در  هر سال فقط یکبار آزمون FPGEC  برگزار شده  که مکان این آزمون در نزدیکی شیکاگو برگزار می باشد.این آزمون،آزمونی یک روزه که دانش افراد در زمینه های علوم فیزیکی،علوم زیستی،ریاضیات،علوم داروسازی،علوم بیوزیستی،علوم رفتاری و مدیریت خدمات داروسازی مورد بررسی قرار می دهد.به افرادی اجازه ی کارت جلسه دارند که بتوانند مدرک لیسانس را از کشور خود داشته باشند یا حداقل ۴ سال در این رشته  تحصیل نمایند.

نهاد اعتبار گذاری داروسازی در آمریکا ASHP نام دارد . اکثر رزیدنتی ها توسط این نهاد اعتبار گذاری  و رتبه بندی می گردند. رزیدنتی در داروسازی دو نوع می باشد، که شانل رزیدنتی های مربوط به دارو سازی و رزیدنتی های تخصصی هست.اکثر رزیدنتی های داروسازی به دانشگاه های داروسازی مرتبط نیست و از سوی بیمارستان ها و مراکز پزشکی آمریکا اداره می گردد.داروسازان آمریکا بصورت معمول وارد بر نام RMP یا Residency Matching Program که توسط ASHP تضمین می شود.

برخی از رزیدنتی های دارو سازی حتما باید پروانه از خود کشور آمریکا داشته باشند و از سوی ASHP اعتبارگذاری شده می باشند و در برنامه های رزیدنتی قبول می شوند.رزیدنتی های تخصصی شامل برنامه هایی در اداره،پزشکی داخل بزرگسالان ،مطالعه بالینی تاثیر و فعل و انفعالات داروها در بدن،مراقبت در وضعیت بحرانی،پیرا پزشکی،اطلاعات دارویی،داروسازی هسته ای،حمایت تغذیه ای،پزشکی کودکان،مراقبت های اولیه و دارو شناسی روانی.در مقایسه با رزیدنتی های داروسازی تعداد کمی از برنامه های رزیدنتی تخصصی وجود دارد و بسیاری از آنها برنامه های تخصصی وابسته به دانشگاه می باشند.

.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کشور آمریکا به مطالب زیر مراجعه کنید:

 

 

.

داروسازی در آمریکا

داروسازی در آمریکا

.

»»»»»»»»»»»»»»»»

برای کسب اطلاع از اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید:

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون گرفتن کد

ما از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستیم

»»»»»»»»»»»»»»»»

اشتراک گذاری این مطلب

215 بازدید
ارسال در ۹, آبان , ۱۳۹۵
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه