مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

تحصیل در رشته MBA در کشور آمریکا

بورسیه تحصیلی

رشته MBA درکشور آمریکا

برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب

*******

برای درخواست دادن برای پذیرش در رشته M.B.A. در کشور آمریکا راهکارهای متفاوتی علی رقم وجود تعداد زیادی دانشگاه موسسه های آموزش عالی وجود دارد .اما در کل درخواست پذیرش این رشته باید اطلاعات زیر را در اختیار داشته باشد.

الف. فرم اطلاعات عمومی

 ساده ترین بخش درخواست می باشد که اسم آن نمایانگر مفهوم آن نیز می باشداست که راجع به اطلاعاتی نظیر نام، تاریخ تولد، وضعیت تأهل، سوابق تحصیلی، و غیره سؤال می کند.

ب. توصیه نامه ها

این نامه ها نامه های محرمانه ای می باشد که می تواند شما را در پذیرش در رشته M.B.A. تا حدی تضمین نماید.این نامه ها اغلب موارد توسط استاد دانشگاه ها نوشته می شود و این که به حضور شما در آنجا نیاز می باشد اشاره دارد. برای گرفتن این توصیه نامه ها باید با استاد مربوطه در ارتباط باشید و بتوانید نظر وی به خود جلب نمایید تا برای پذیرش شما توصیه نامه بنویسد.

ج. داشتن تجربه کاری

در درخواستی که از شما می خواهند رزومه ی کاری جایگاه ویژه ای در این رابطه دارد.به دلیل رقابت شدید در برنامه های M.B.A.  کشور آمریکا به دنبال افرادی است که حداقل دارای دو سال سابقه کاری در این زمینه باشند .اما اگر مایل باشید به اینکه بدون داشتن تجربه کاری قابل ملاحظه، درخواست پذیرش دهید، آن دسته از برنامه های M.B.A.را بگیرید که ارزش تجربه کاری برای آنها کم می باشد.

د. سؤالات تشریحی

شما در این رابطه باید یک مقاله را نوشته باشید زیرا برخی از دانشگاه ها چندین مقاله می خواهند و موضوعات مقالات هم متنوع می باشد. راجع به موضوعات تعیین شده مقاله را تنظیم کنید و طول آنرا متناسب قرار دهید. جملات عمومی به کار نبرید و به جای آن از مثال های خاصی که علائق، توانایی ها و آمادگی شما برای تحصیلات M.B.A. را نشان می دهند استفاده نمایید.برای آشنایی بیشتر شما در این رابطه نمونه سولات تشریحی در زیر آمده است

«چه سمت ها و مسئولیت هایی بر عهده دااشته اید…؟ این سمت چه تأثیری بر آمادگی شما برای یک شغل مدیریتی داشته است؟» (دانشگاه کالیفرنیای جنوبی)؛ و یا فقط «خلاصه ای از زندگی نامه خود را ارائه دهید» (دانشگاه دوکوسن)

ه. سوابق علمی

سوابق و کارهای علمی که در آنها شرکت داشته اید را از بعد ورود به دانشگاه برای آنها بفرستید این کار کمک شایانی در پذیرش شما می کند.اگر سوابق علمی شما به زبان فارسی باشد باید ترجمه انگلیسی آن را با مهر تایید بر روی آن ارائه دهید تا در رابطه با موارد ارائه شده از خودتان تحقیق کنندو صحت آن را پی گیر باشند.شما با این کار شانس بالاتری برای گرفتن پذیرش در اختیار خواهید داشت.

و. نمرات آزمون ها

همه برنامه های M.B.A.  و برای پذیرش در آن نیاز به   GMAT یا آزمون استعداد برای سنجش توانایی های تحلیلی، کمی و کلامی، آزمون تافل ( برای اکثر متقاضیانی که اهل کشورهای غیر انگلیسی زبان هستند اجباری است) خواهید داشت. عموما نمره مورد نیاز تافل را دانشگاه ها مشخص می کنند. به هر حال، نمرات GMAT قابل قبول دانشگاه  ها با هم متفاوت می باشد. نمرات GMATتنها یکی از بخش های درخواست برای پذیرش می باشد و با توجه سایر قسمت ها سنجیده می شوند، بنابراین هیچ حد نصاب دقیق و مشخصی در این مورد وجود ندارد و این امتیاز را داوران بعد از بررسی های کامل برای شما لحاظ می کنند.

ز. گواهی منابع مالی

شما برای مهاجرت به آمریکا و تحصیل در این رشته باید پشتوانه مالی داشته باشیداین بدان معنی است که بتوانید مبلغی را به اندازه هزینه یکسال زندگی در آنجا را در حساب خود داشته باشید و مدارک آن را نیز به سفارت برده و در آنجا تاییدیه را بگیرید و آن را ارئه دهید . به این نکته توجه نمایید که اگر شما پذیرش شدید و لی این پشتوانه مالی را نداشته باشید  نمی توانید ویزای دانشجویی بگیرید . البته این نکته را ذکر می کنم که بورسیه های تحصیلی هم ارائه می گردد ولی به دلیل اینکه این بورسیه ها در رشته M.B.A.محدود می باشد و رقابت بر سر آنها شدید است گرفتن این بورسیه ها تلاش بسیاری می خواهد. پس اگر شما موفق به مهاجرت به آنجا شدید تلاش کنید بورسیه های تحصیلی اخذ کنید .شما می توانید به همراه تحصیل ،مشغول به کار کردن هم نیز بشوید.

ح. هزینه های رسیدگی به درخواست

درخواست های شما برای ارسال و مورد بررسی قرار گرفتن هزینه هایی را در بر می گیرد این هزینه بسته به نوع دانشگاه ها متفاوت می باشد و بین ۳۵$ تا ۱۵۰$ دلار می باشد.

.

*توصیه هایی پایانی

برنامه ریزی را از گذشته برای این پذیرش داشته باشید. بیشتر برنامه های M.B.A.  که ارائه می شوند فقط برای ترم پاییز، که در ماه اوت یا سپتامبر آغاز می شود، و در برای این ترم دانشجو می پذیرد. بسته به دانشگاهی که می خواهید در آن ادامه تحصیل دهید، مهلت درخواست برای برنامه های M.B.A. می تواند یک سال قبل از شروع برنامه باشد. مهلت اکثر برنامه های M.B.A. از ژانویه تا آوریل می باشد. شما باید قبل از پایان مهلت درخواست برای پذیرش، در آزمون های تاقل و GMAT شرکت نمایید.

حواستان به مهلت ثبت نام باشد و این مسئله را با دقت بررسی کنید  زیرا مهلت ثبت نام  برخی دانشگاه ها برای داوطلبان خارجی زودتر از داوطلبان آمریکایی می باشد. برخی از برنامه های M.B.A.  هم چندین مهلت درخواست را دارا هستند، یعنی اینکه دو یا سه مهلت مختلف را برای داوطلبان ارائه می دهند. اگر در این گونه موارد دیرتر درخواست خود را ارائه دهید  آن موقع با رقابت شدید برخورد می کنید. پس هرچه زودتر در خصوص درخواست برای پذیرش تصمیم گیری و اقدام کنید.

برای اینکه شانس خود را برای پذیرش بالا ببرید به بیشتر از یک دانشگاه درخواست ارسال نمایید.دقت نمایید در این رشته در کشور آمریکا تعداد داوطلبانی که درخواست می دهند بیشتر از ظرفیت واقعی دانشگاه است و اینکه بیشتر از ظرفیت داوطلب بپزیرند کم پیش می آید. بنابراین نمی توانید مطمئن باشید که در انتخاب اول خود پذیرفته خواهید شد.

اگر می توانید درخواست خود را تایپ کنید چرا که درخواست های تایپ شده حرفه ای تر به نظر می رسد و خواندن آنها هم برای کارمند مسئول پذیرش آسان تر است. درخواست خود را به دقت بخوانید و دقت نمایید که اشتباهات جزئی در آن  نباشد از یک نفر دیگر هم بخواهید آن را برایتان چک کند.اگر در خواست شما دارای اشکال باشد بی دقتی شما را با خود به همراه می برد.به کمیته پذیرش دوره یM.B.A. نشان دهید برنامه ی آمادگی برای این دوره را از قبل شروع کرده اید و برنامه ریزی بلند مدت داشته اید.

حتماً فعالیت های کارآفرینی و فعالیت های فوق برنامه مرتبط با کسب و کار خود را به دقت بیان کرده و خود را در این کار حرفه ای نشان دهید. این فعالیت ها، حتی اگر تجارب کاری تمام وقت نباشند، خلاقیت، ابتکار عمل و قدرت مدیریت شما را به رخ می کشد، ویژگی هایی که کمیته های پذیرش دانشجو مایل به دیدن آنها هستند.

تلاش نمایید به صورت آنلاین پیام درخواست دهید.البته می توانید به صورت پیک هم بفرستید اما پیک کندتر و غیر قابل اعتمادتر از درخواست آنلاین است ولازم است درخواست شما به موقع به مقصد برسد. درواقع بعد از ارائه مدارک شما در یک آزمون شرکت می کنید و هر چه نمره شما بیشتر باشد شانس قبولی شما بیشتر است.

بعد از ارائه درخواست باید منتظر جواب باشید.برخی از دانشگاه ها کمبود مدارک را به شما ارائه می دهند.در پایان، در بهار یا اوایل تابستان تصمیم دانشگاه در خصوص درخواست پذیرش شما اعلام خواهد شد.

.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کشور آمریکا به مطالب زیر مراجعه کنید:

 

 

.

تحصیل رشته MBA در آمریکا

تحصیل رشته MBA در آمریکا

.

»»»»»»»»»»»»»»»»

برای کسب اطلاع از اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید:

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون گرفتن کد

ما از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستیم

»»»»»»»»»»»»»»»»

 

اشتراک گذاری این مطلب

178 بازدید
ارسال در ۴, آبان , ۱۳۹۵
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه