مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

رشته حسابداری در آمریکا

بورسیه تحصیلی

رشته حسابداری در آمریکا

برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب

*******

رشته حسابداری یکی از پر طرفدارترین رشته های آمریکا استکه هزاران دانشگاه معتبر درآن، برنامه های کارشناسی و یا تحصیلات تکمیلی برای متقاضیان  ارائه می دهند.

حدودا ۱۷۰ دانشگاه در آمریکا وجود دارد که دارای اعتبارنامه تخصصی بین المللی مکمل در حسابداری است که این نتیجه از (AACSB (www.aacsb.org استخراج شده، که در زمینه اعتبارسنجی برنامه هایی کار می کند که در زمینه های بازرگانی مدرک دانشگاهی می دهند و جزو گروه های حرفه ای معتبر دربین چندین گروه حرفه ای در این زمینه می باشد.

سنجش این نوع اعتبارگذاری اختیاری بوده و دانشکده های بازرگانی قادرند برنامه های خود را از طریق استانداردهای عادی بازرگانی AACSB (بیش از۵۵۰ دانشگاه در این ارزیابی هستند) مورد ارزیابی قرار دهند، و یا به علاوه اعتبارگذاری در حسابداری، طبق استانداردهای سخت گیر تر از آنچهAACSB در این زمینه مقرر داشته است،برای خود وضع کنند.

در کشور آمریکا و در دانشگاه های آن دوره های دو ساله در مقطع کاردانی و یک سری برنامه های اجرایی و آموزش مداوم، گواهی نامه های حرفه ای، و سایر فرصتهای کارآموزی غیر دانشگاهی مربوط به حسابداری هر ساله برگزار و تبادل اطلاعات می شود. برای دانشجویان که به زبان انگلیسی مسلط هستند، برنامه های تخصصی هم جهت آمادگی برای دانشجویان دوره ی لیسانس و برای متخصصین امور بازرگانی هرساله تشکیل می گردد.

چگونگی ارسال تقاضا برای مقطع کارشناسی

اگر میخواهید به دانشگاه های آمریکا وارد گردید باید در همه زمینه خود را پیش بندازید.دوره های دبیرستانی در ریاضیات، کاربرد رایانه  و حیطه های بازرگانی می توانند برای آماده سازی شغلی، دوره های ارزشمندی باشند، اما لازمه آموزش در آمریکا، کلاسهای زبان انگلیسی است و درس های  تاریخ، زیست شناسی، شیمی، و فیزیک  را نیز به خوبی فرا گیرید. برای یافتن برنامه ای که مناسب شما باشد، و برخورداری از بهترین موقعیت جهت پذیرش و کمکهای مالی، به زمان نیاز دارید.پس باید کارهای بالا را به خوبی انجام دهید و بعد تقاضا ارسال کنید.

برای برنامه های مقطع کارشناسی، شرایط پذیرش را از موسسه ما سوال کنید.

در ابتدا راه شما باید به زبان انگلیسی احاطه پیدا کنید .شما می توانید در آزمون های تافل یا آیلتس شرکت کنید و نمره مورد نیاز را بدست آورید .البته اگر زبان شما طوری است که کمیتش لنگ میزند بعضی از دانشگاهها “پذیرش منوط” ارائه می کنند – این بدان معنی است که شما برنامه زبان انگلیسی را در همان دانشگاه شروع خواهید کرد و سپس بلافاصله بعد از اینکه با موفقیت آموزش مربوطه را به پایان رساندید و یا نمرات قابل قبول TOEFL را بدست آوردید، می توانید برای ادامه تحصیل اقدام کنید.

پذیرش دانشگاه ها معمولا براساس ریز نمرات دبیرستان می باشد و ریز نمرات را از شما می خواهند اگر ریز نمرات را ندارید نسخه تایید شده رسمی آن را داشته باشید. در بیشتر اوقات نمرات استدلال و منطق برای متقاضیان مقطع کارشناسی درخواست خواهد شد. اما دانشگاه های نیز وجود دارد که این مدرک را از شما تقاضا نمی کنند .دانشگاههایی که بیشتر گزینشی هستند، اکثر اوقات شرایط مکملی را مانند توصیه نامه از سوی استاد، اطلاعات در مورد فعالیتهای فوق برنامه ای، و یک اظهارنامه جهت تبیین اهداف فرد در آینده این درس از شما درخواست می گردد.

در مقطع لیسانس ،اگر می خواهید در رشته حسابداری در گرایشخاصی مشغول به تحصیل شوید باید بگویم در این مقطع گرایش خاصی ارایه نمیگردد و زمینه های گسترده ای را مانند حسابرسی، تخصص در ارزیابی، ارزش گذاری بازرگانی، مالیات بندی، حسابداری بین المللی، سیستمهای اطلاعاتی حسابداری، حسابداری قانونی، حسابداری دولتی/غیر انتفاعی، و تحلیل گزارش مالی را آموزش می بینید و اشنا می گردید. به جز برنامه های حرفه ای ( که عموماً فقط دو ساله اند و فقط برای شروع اشتغال به کاردر نظر گرفته شده اند)، از دانشجویان انتظار می رود تا با انتخاب دوره هایی به زبان انگلیسی، زمینه های مربوط به علوم انسانی، زبان خارجه، علوم اجتماعی و علوم درسایر زمینه ها نیز تحصیل جزیی داشته باشند. برای رفتن به آمریکا و گرفتن مدرک حسابداری در مقاطع مختلف این نکته را بازگو می کنم که باید بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و همچنین رزومه خوبی داشته باشید چه از نمرات ….تا دانشگاه خوب این شرایط می تواند شما را در اخذ پذیرش کمک نماید.

گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

برایاینکه در تحصیلات عالی در آمریکا در رشته ی حسابداری تحصیل نمایید نیاز نمی باشد که مدرک کارشناسی خود را از کجا گرفته باشید. اما باید بگویم که اگر از دانشگاه های سطح برتر تحصیل کرد هباشید شما می توانید راحتتر پذیرش کشور آمریکا را کسب نمایید.همچنین اگر دوره هایی را نیز گذرانده باشید که این دوره هاممکن است از آزمون GMAT به عنوان شرط لازم برای پذیرش در برنامه های مقطع کارشناسی ارشد استفاده نمایند، با این وجود برخی از برنامه ها GRE را قبول دارند و آن را به عنوان آزمون متناوب از متقاضی می خواهند.

فاکتور مهم دیگر تجربه کاری داشتن می باشد. بسیاری از برنامه ها انتظار حد اقل دو سال تجربه کاری تمام وقت را دارند. اما، ممکن است که دانشجویان بتوانند مستقیماً از دانشگاه مقطع کارشناسی وارد برنامه ای شوند. برخی از برنامه های حسابداری فقط به ثبت نام چنین دانشجویانی مبادرت می ورزند.

افرادی که در رشته ی بازرگانی تحصیل کرده اند و می خواهند ارشد حسابداری را کسب نمایند با گذراندن برنامه هایی که تمامی زمینه های بازرگانی را در بر می گیرد، با صرف کمی وقت جهت تسلط بر حیطه های تخصصی مانند برنامه های حسابداری، و کارشناسی ارشد در علوم ،که آموزش کاملی را ارائه می دهند، اقدام کنند.

برنامه های M.S پژوهش محور هستندو اکثرا گرایش پژوهشی دارند و در برخی از مواقع به منظور رسیدن به دکترا برنامه ریزی شده اند. برنامه های دکترای مدیریت، عموماً به اخذ درجه دکترا در علوم یا دانش های انسانی (PHD)می انجامد، و افراد را در زمینه برای حرفه تحصیلی و یا امور پژوهشی آماده می سازد.

گرفتن گواهینامه حرفه ای

برای کار کردن در حرفه حسابداری عمومی، برای ارتباط برقرار کردن با مشتریان در ارتباط با رشته گسترده ای از امور حسابداری، اکثر ایالات آمریکا نیاز به کسب صلاحیت به عنوان حسابدار قسم خورده یا رسمی دارند و اخذ گواهینامه حرفه ای عموماً در این زمینه ها  اهمیت دارد.

برای گرفتن گواهینامه ای که فرد را به عنوان حسابدار قسم خورده تایید کند باید توسط هیات حسابداری ایالتی تایید می گردد، و این کار یک ایالت با ایالت دیگر فرق می کند، ولی در کل شامل آزمون یکپارچه CPA ، که توسط انجمن حسابداران قسم خورده آمریکا گرفته می شود، تحصیلات دانشگاهی حد اقل برابر با رشته اصلی درکارشناسی حسابداری، و حد اقل دو سال تجربه کاری به عنوان حسابدار در یک شرکت می باشد.

ارائه گواهینامه و اعتبارنامه حرفه ای نیز برای سایر حیطه های حسابداری برای پذیرش می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، از میان بسیاری از گزینه ها، یک نفر می تواند حسابدار رسمی مدیریت CMA ، حسابرس داخلی رسمیCIA ، و یا حسابرس رسمی سیستمهای اطلاعاتی  یک گزینه  برگزیده می شود که مدرک را داشته باشد. همانند گواهینامه CPA ، اکثر اعتبارنامه ها از طریق ترکیبی از شرایط تحصیلی، تجربه و گرفتن آزمون اعطاء می گردند.

برای حفظ گواهینامه های حرفه ای و پروانه ایالتی، حسابداران باید جهت حفظ دانش کنونی در رشته خود،دوره های آموزش پی در پی را بگذرانند. به این جهت، بسیاری از تضمین کنندگان این گونه کارآموزی ها  را ارائه می دهند،که این برنامه ها معمولاً بسیار کوتاه هستند (یک یا دو روز طول می کشند) مانند افرادی که گواهینام پایه یک دارند و هر ساله باید بروند و آزمون هایی را برای تایید دوباره آن دهند. برای رفتن به آمریکا و گرفتن مدرک حسابداری در مقاطع مختلف این نکته را بازگو می کنم که باید بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و همچنین رزومه خوبی داشته باشید چه از نمرات ….تا دانشگاه خوب این شرایط می تواند شما را در اخذ پذیرش کمک نماید.

.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کشور آمریکا به مطالب زیر مراجعه کنید:

.

تحصیل رشته حسابداری در آمریکا

تحصیل رشته حسابداری در آمریکا

»»»»»»»»»»»»»»»»

برای کسب اطلاع از اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید:

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون گرفتن کد

ما از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستیم

»»»»»»»»»»»»»»»»

اشتراک گذاری این مطلب

357 بازدید
ارسال در ۱, آبان , ۱۳۹۵
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه