مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل در آمریکا

بورسیه تحصیلی

رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل در آمریکا

برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب

*******

علوم سیاسی در اصل به مطالعه بنیادی نظام های سیاسی و توسعه و عملکرد آنها می پردازد. دانشمندان علوم سیاسی موضوعات گسترده ای از قبیل روابط بین‌الملل، نهادهای دولتی، و زندگی سیاسی، سیاست‌های محلی، و ساختار و عملکرد دولتها را مورد بررسی قرار می دهند. اما روابط بین‌الملل این مفاهیم را با یکدیگر تلفیق می کند و آن‌ها را در سطح جهانی و با تأکید صرف بر سیاست خارجی و موضوعات بین فرهنگی اعمال می‌ نماید. این دو رشته در آمریکا به عنوان ،میان رشته ای تلقی می‌شوند و موضوعات مختلفی را در برنامه درسی شامل تاریخ، اقتصاد، نظریه، و دولت را در خود جای داده اند.

کارشناسی:

افرادی که در این دو رشته مشغول به تحصیل هستند  (رشته علوم سیاسی یا روابط بین)به آنها مدرک کارشناسی علوم انسانی به آنها داده می شود. مدرک علوم انسانی دوره های آکادمیک جامعی را از قبیل الزامات دوره آموزش عمومی در علوم اجتماعی و انسانی را شامل می شود. در مقطع کارشناسی نمونه ای از واحدهای ارائه شده در زیر آمده است: دولت‌های دنیای مدرن، دولت‌های ایالتی و محلی، سیاست محیط نگر، سیاست خارجی ایالات متحده، رویکردهایی بر توسعه بین‌المللی، سیاست تطبیقی، ارتباطات بین فرهنگی، و جهانی سازی .

تحصیلات تکمیلی:

افرادی که در آمریکا در رشته های علوم سیاسی و یا روابط بین الملل در مقطع فوق لیسانس یا دکتری تحصیل می کنند  به آنها مدرک کارشناسی ارشد علوم انسانی (MA )یا دکترا (PhD )دریافت می‌کنند. عناوین مدارک، بسته به نوع موسسه و دوره آکادمیک فرق می کند.

دانشجویان فوق لیسانس  قادرند موضوعات متفاوتی در علوم سیاسی از جمله: روابط بین‌الملل از قبیل دولت آمریکا، توسعه بین‌المللی، روابط/امور بین‌الملل، سیاست تطبیقی، فلسفه و تئوری سیاست و سیاست عمومی بر گیرند. نمونه ای از واحدهای ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد شامل تئوری سیاست، سیاست عمومی، توسعه پایدار، روابط ایالات متحده و مکزیک، سیاست‌های ایالات متحده، موضوعات محیط نگرانه بین‌المللی، سیاست مناطق خاص و سایر موارد می‌ گردد.

آیا فرصت شغلی برای افرادی که در رشته علوم سیاسی و روابط بین‌الملل تحصیل می کنند وجود دارد؟

عمدتا زمینه کاری در این رشته ها ،آموزش، دولت فدرال/محلی، سازمان‌های بین دولتی، تجارت/سرمایه گذاری بین‌المللی، روزنامه نگاری، مدیریت و کارفرمایی، و سازمان‌های غیر دولتی می باشد.

انتخاب دوره تحصیلی علوم سیاسی و روابط بین‌الملل:

افرادی که قصد ادامه تحصیل  دارند می بایست، با گرایش‌های دانشگاهی، و پیشرفت‌های جاری آشنا این رشته آشنایی پیدا کنند. از مطالب به روز استفاده کنید و پژوهش جاری اساتید، را جهت مطابقت با اهداف تحصیلی و شغلی خود همراه با بهترین موسسه را برای خود برگزینید.

هیچ سازمان اعتبار سنجی حرفه ای یا نظام مندی برای سنجش دوره های آکادمیک در علوم سیاسی/روابط بین‌الملل وجود ندارد، دانشجویان آینده نگر باید حتماً تمامی دوره های معتبر منطقه ای درتارنمای www.chea.orgرا پیدا کنند.

سازمانهایی که نیاز به رشته های مطالعه علوم سیاسی و روابط بین الملل دارند یا این رشته ها برای فرصت شغلی وابسته به انان و آنها وابسته ب این رشته ها می باشند در زیر آمده است:

 • انجمن علوم سیاسی آمریکا www.apsanet.org
 • انجمن علوم سیاسی بیمن المللی www.ipsa.org
 • انجمن دانشگاههای حرفه ای در امور بین المللی www.apsia.org
 • امور خارجه www.foreignaffairs.org
 • سیاست خارجی www.foreignpolicy.com
 • The Economist www.economist.com
 • The National Interest www.nationalinterest.org

یافتن کمک هزینه تحصیلی برای مطالعه در رشته روابط بین الملل:

 • لینکهای کمک هزینه تحصیلی EducationUSA

www.educationusa.info/pages/students/finance.php

 • تامین هزینه تحصیلات در آمریکا www.fundingusstudy.org
 • راهنمای کمک هزینه تحصیلی پترسون www.petersons.com
 • کمک هزینه تحصیلی www.jfklibrary.org

.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کشور آمریکا به مطالب زیر مراجعه کنید:

.

تحصیل رشته روابط بین الملل در آمریکا

تحصیل رشته روابط بین الملل در آمریکا

»»»»»»»»»»»»»»»»

برای کسب اطلاع از اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید:

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون گرفتن کد

ما از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستیم

»»»»»»»»»»»»»»»»

اشتراک گذاری این مطلب

569 بازدید
ارسال در ۱, آبان , ۱۳۹۵
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه