مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا

(اگر مشتاق تحصیل دراسترالیا هستید،توصیه میکنیم متن زیر را به دقت تا پایان بخوانید.خصوصا چند پاراگراف آخر را)

امروزه تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان و دانشجویان کشور ایران علاقه مند به ادامه تحصیل در کشور زیبای استرالیا هستند. اما متاسفانه با وجود معدل بالا و استعداد فراوان، اطلاعی از روند اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور ندارند و بنابراین پس از صرف هزینه زیاد به اطلاعات اقناع کننده ای دسترسی پیدا نخواهند کرد.

موسسه مشاوره تحصیلی فارابی درجهت پیشبرد اهداف شما در این زمینه با کمک اساتید و مشاوران مجرب به ارائه خدمات مشاوره جهت اخذ پذیرش تحصیلی، فاند تحصیلی و بورسیه تحصیلی می کند. این خدمات شامل بررسی دقیق رتبه بندی معتبر جهانی، بررسی دقیق مدارس و دانشگاه های معتبر استرالیا، مکاتبه با اساتید و نیز بررسی مدارک و زمانبندی دانشگاه های مختلف و حتی دانشکده های آنها براساس رشته تحصیلی شما و نحوه تهیه مدارک مورد نیاز و درنهایت اخذ پذیرش تحصیلی و اقدام جهت اخذ ویزا می باشد. همه اطلاعات و مدارک مورد نیاز شما به صورت آنلاین و از سایت خود دانشگاه درخواستی برای شما ارسال می شود. مشاوران موسسه فارابی علاوه بر بررسی دانشگاه های مختلف، آموزش لازم و کافی را در این زمینه به شما می دهند تا ادامه روند اخذ پذیرش را به صورت رایگان خودتان انجام دهید.

هم اکنون تماس بگیرید تا تفاوت را احساس کنید:(تماس با تلفن ثابت)

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

مطلب زیر اطلاعات به روز شده ای را در اختیار شما قرار می دهد که در جهت آشنایی بیشتر با آموزش کشور استرالیا و نیز اخذ پذیرش تحصیلی به شما کمک زیادی می کند.

 

درباره استرالیا و تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا بیشتر به کشور کانگوروها، کوالا و تفریح و تفرج معروف است، اما در این کشور موارد بسیار زیادی را می توان یافت که انگیزه سفر و اقامت در این کشور را برای هر فردی به وجود می آورد. استرالیا با مساحت ۶۹/۷ میلیون کیلومتر مربع جزو ۶ کشور بزرگ در جهان است و جمعیتی بالغ بر ۲۳ میلیون نفر را داراست. فرهنگ و تاریخ غنی این کشور از میراث فرهنگ بومی به همراه فرهنگ جدید پر جنب و جوش تشکیل شده است. در حال حاضر، استرالیا نیز به عنوان یک رهبر جهانی در آموزش و پرورش است، که این خود یکی از دلایلی است که دانش آموزان از سراسر جهان به دنبال تحصیل در استرالیا هستند.

استرالیا با حدود بیش از ۲۲۰۰۰ دوره آموزشی در ۱۱۰۰ نهاد علمی، رشته ها و زمینه های علمی بسیار زیادی را در دسترس دانش آموزان و دانشجویان جهت مطالعه قرار داده است. این یکی از مهمترین عوامل انتخاب این کشور جهت ادامه تحصیل می باشد، به طوری که هر فرد در سراسر جهان می تواند مقطع تحصیلی و دوره آموزشی خود را مشخص کند.

مقادیر ارائه شده در  بالا نشان می دهد که کشور استرالیا دارای تنوع بسیار زیادی در امر آموزش است، اما لازم به ذکر است که کیفیت آموزش این کشور نیز در بین برترین کشورهای جهان می باشد، به طوری که در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان می توان ۷ دانشگاه از کشور استرالیا را پیدا کرد. همچنین سیستم دانشگاهی استرالیا رتبه ۸ام جهان را داراست که حتی نسبت به کشورهایی مانند انگلستان، آلمان و ژاپن پیشقدم می باشد. بنابراین استرالیا، کشوری است که از نظر آموزش در سطح جهان شناخته شده و بسیار معتبر می باشد.

علاوه بر اهمیت کیفیت و تنوع آموزش برای یک دانش آموز و دانشجو، محل زندگی و تحصیل یکی دیگر از جنبه های مهم در انتخاب یک دانشگاه جهت ادامه تحصیل است. در حقیقت کشور استرالیا در بین چهل شهر دانشجویی برتر در جهان رتبه ۶ام را داراست. بررسی در سال ۲۰۱۲ نشان می دهد که ۸۸ درصد از دانشجویان بین المللی از زندگی در استرالیا راضی یا بسیار راضی هستند. این تعجب آور نیست، زیرا کشور استرالیا چهارمین کشور شاد جهان است.

علاوه بر این، کشور و دولت استرالیا برای آموزش دانشجویان بین الملل نیز سرمایه گذاری خاصی دارد. به عنوان مثال، دولت استرالیا سالانه بیش از ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ $ جهت آموزش دانشجویان بین الملل سرمایه گذاری می کند.
با توجه به این ویژگی های مثبت برای تحصیل در کشور استرالیا، تعجبی ندارد که استرالیا رتبه ۳امین کشور محبوب به عنوان مقصد دانشجویان بین المللی بعد از انگلستان و ایالات متحده را داراست. دانشجویان و دانش آموزان عزیزی که قصد تحصیل در کشور استرالیا را دارند باید به این نکته توجه کنند که جهت اخذ پذیرش تحصیلی باید در بین دانشگاه ها و مدارس برتر استرالیا جستجو کنند.

مشاوره تحصیلی فارابی جهت اطلاع مدارس و دانشگاه های برتر با ارائه رتبه بندی های معتبر جهانی شما را راهنمایی می کند.

 

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

*ارز رایج کشور استرالیا دلار یا AUD استرالیا است.
با توجه به اینکه کشور استرالیا به عنوان یک مقصد تحصیلی بسیار محبوب در بین کشورهای جهان می باشند، استفاده از کمک هزینه های تحصیلی در بین دانشجویان بسیار رقابتی می باشد. در صورتی که شما در حال برنامه ریزی جهت تامین مالی تحصیل خود هستید، پس باید از هزینه های مرتبط با زندگی و تحصیل مطلع شوید.

مانند بسیاری از کشورهای دیگر، هزینه های تحصیل در استرالیا نیز وابسته به نوع و مدت زمان تحصیل است.

به عنوان مثال، دوره های زبان انگلیسی در حدود ۳۰۰ $ /در هفته می باشند. از سوی دیگر آموزش حرفه ای یا تحصیل دانشگاهی حدود ۴۰۰۰ $ تا ۲۲۰۰۰ $ هزینه دارد. تفاوت قابل توجهی که در طیف وسیع هزینه نمایان است، به دلیل آموزش های حرفه ای یا تحصیل به همراه اعطای گواهینامه های معتبر با سطح بندی های مختلف (از I تا IV)، دیپلم و دیپلم پیشرفته می باشد که هزینه اخذ مدارک بالاتر به مراتب بیشتر است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی به صورت سالانه ۱۰۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ $ می باشد. هزینه بیشتر برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی می باشد. به طور کلی تحصیل در دانشگاه های دولتی هزینه ای به مراتب کمتر دارد.

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد به طور تقریبی ۲۰۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال می باشد. در حالی که هزینه دکترا به طور متوسط ۱۴۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال می باشد. تحصیل در دانشگاه ها و موسسات خصوصی دلیلی برای افزایش هزینه ها می باشد.

لازم به ذکر است که اغلب دانشگاه ها برای دانشجویان مقطع ارشد و دکترا به دانشجو کمک هزینه تحصیلی (فاند تحصیلی) می دهند که دانشجو با این پول هزینه تحصیل خود و مقداری از هزینه زندگی خود را می پردازد. برای اطلاعات دقیق در این زمینه و نحوه اخذ فاند تحصیلی با مشاوران موسسه فارابی تماس بگیرید.

هزینه تحصیل:

به طور کلی وزارت مهاجرت و حفاظت از مرزها در کشور استرالیا نیاز به ۱۸۶۱۰ دلار به عنوان حداقل هزینه زندگی جهت صدور ویزای دانشجویی دارد. هزینه های زندگی در استرالیا شدیدا به محل زندگی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، در مناطق شهری هزینه های زندگی نیز بالاتر خواهد بود و همچنین هزینه ها به نوع زندگی فرد نیز بستگی دارد. هزینه هتل ها و مهمانخانه از ۸۰ تا ۱۳۵ دلار در هفته متغیر است، در حالی که اجاره خانه مشترک و نیز خوابگاه دانشجویی ۷۰ تا ۲۵۰ دلار در ماه هزینه خواهد شد.

علاوه بر محل زندگی، هزینه هفتگی به احتمال زیاد شامل مواد غذایی و یا خوردن غذا (۸۰ تا ۲۰۰ دلار)، گاز و برق (۶۰ تا ۱۰۰ دلار)، تلفن و اینترنت (۲۰ تا ۵۰)، حمل و نقل عمومی (۱۰ تا ۵۰ دلار) و سرگرمی (۵۰ تا ۱۰۰ دلار) می باشد.

کار در حین تحصیل

اگر شما به فکر تامین هزینه های خود به وسیله انجام کار در حین تحصیل می باشید، ابتدا باید با دفتر مناسبات دولت هماهنگ کنید، زیرا با توجه به عنوان ویزاهای ارائه شده، شرایط و مقررات حاکم برای دانشجو در کشور استرالیا متفاوت است.

ویزای استرالیا

نوع ویزای هر فرد در استرالیا وابسته به ملیت، سن و هدف از بازدید او است. اگر هدف اصلی فرد تحصیل در کشور استرالیا باشد، باید برای اخذ ویزای دانشجویی تلاش کنید. زیرمجموعه های ویزای دانشجویی در کشور استرالیا عبارتند از: ELICOS مستقل، مدارس، آموزش فنی و حرفه ای، آموزش عالی، کارشناسی ارشد پژوهش محور، بدون اخذ جایزه تحصیلی و موارد مربوط به امور خارجه یا امور دفاعی. بازدیدکنندگان خارجی که هدف اصلی آن ها چیزی به جز تحصیل می باشد نیز مجاز به تحصیل کوتاه مدت در استرالیا هستند، در صورتی که از یکی از این ویزاها استفاده کنند: ویزای ویزیتور یا ویزای کار در تعطیلات.

هر فرد با توجه به شرایط مختلف دارای الزامات و فرآیندهای متفاوت جهت اخذ ویزای استرالیا است.

زبان

باوجود داشتن چندین زبان و گویش های مختلف در کشور استرالیا، اکثر قریب به اتفاق مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند. با اینکه این کشور هنوز اعلام رسمی برای زبان رسیم خود نکرده است، اما به طور گسترده ای زبان انگلیسی به عنوان زبان ملی در نظر گرفته شده است. زبان انگلیسی در استرالیا در مقایسه با زبان انگلیسی آمریکایی دارای لهجه و واژگان متمایز است.

ممکن است برای پردازش ویزا و روند پذیرش دانشگاهی نیاز به مدارک بین المللی از مهارت در زبان انگلیسی مورد نیاز باشد.

بورسیه تحصیلی

در صورتی که شما به دنبال تحصیل در دانشگاه های استرالیا می باشید، تا حد زیادی دغدغه هزینه زندگی و تحصیل را دارید. خبر خوبی که برای تمامی دانشجویان بین المللی هست، ارائه مقادیر بسیار زیاد پول جهت آموزش دانشجویان بین الملل است. در این کشور صدها بورس تحصیلی و کمک های مالی وجود دارد که شما می توانید برای اخذ این بورسیه ها درخواست دهید و مقادیر این بورسیه ها شما را در تحصیل کمک می کند.

منابع مالی متعددی در این کشور وجود دارد که شما می توانید کمک هزینه تحصیلی خود را از آن به دست آوردید. هرچند دولت استرالیا پول بسیار زیادی را برای آموزش دانشجویان بین الملل صرف می کند، اما موسسات آموزشی (از جمله آنهایی که ممکن است شما برای ادامه تحصیل انتخاب کرده باشید) و سازمان های دولتی و خصوصی هزینه ای را جهت آموزش دانشجویان بین المللی به آن ها ارائه می دهند. بسیاری از این بورسیه ها در دسترس هر دانشجوی مشغول به تحصیل در کشور استرالیا قرار می گیرد.

سه برنامه اصلی بورسیه تحصیلی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی که در این کشور مشغول به تحصیل می باشند، ارائه می شود که شامل جوایز استرالیا (Australia Awards)، بورسیه تحقیق کارشناسی ارشد بین المللی (International Postgraduate Research Scholarships) و شبکه آنلاین بورس های تحصیلی دانشگاهی مشترک (Joint Academic Scholarships Online Network (JASON)) می باشد.

 

بیمه تحصیلی

استرالیا یکی از کشورهای جهان است که به بیمه درمانی مهاجرین خود بسیار اهمیت می دهد، به طوری که دانشجویان بین المللی حتی در صورتی که در کشور استرالیا موقتا ساکن باشند نیز باید تحت بیمه درمانی قرار بگیرند. این یک برنامه مراقبت های بهداشتی است که به عنوان پوشش بهداشتی دانشجویان خارج از کشور (OSHC) معرفی شده و برای شما که قصد تحصیل به استرالیا را دارید، اطلاعات کافی در مورد این بیمه و نحوه خرید آن قبل از مهاجرت به استرالیا ضروری است.

 

چگونگی اپلای

فرایند اخذ پذیرش از کشور استرالیا به نسبت بسیاری از کشورها نسبتا ساده است. غیر از فرایند اخذ ویزا و سایر موارد مورد نیاز جهت ورود به کشورهای دیگر، مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا مانند کشورهای دیگر است.

اجازه دهید نگاهی به مراحل اخذ پذیرش در استرالیا داشته باشیم:

آیا به دنبال تحصیل در استرالیا هستید؟

دانش آموز و دانشجوی محترم اگر شما هنوز مطمئن نیستید که می خواهید در استرالیا به ادامه تحصیل بپردازید، نگاهی به صفحه اینترنتی ما در مورد مزایای تحصیل در استرالیا بیاندازید یا با مشاروان ما تماس بگیرید. مطمئنا براساس شرایط زندگی و تحصیلی شما بهترین گزینه را در اختیار شما قرار می دهند. مشاوران ما به شما بسیاری از دلایل تحصیل و زندگی در استرالیا از جمله هزینه زندگی، کیفیت آموزش بسیار عالی و ارائه بورسیه های تحصیلی متنوع را برای شما ارائه خواهند داد.

یافتن دانشگاه و شهر مورد نظر و ارسال مدارک

این مرحله زمان نسبتا بیشتری نسبت به مراحل اولیه تصمیم گیری و آماده سازی مدارک مورد نیاز از شما می گیرد. ما می توانیم شما را با برخی از مراجع بین المللی و معتبر در مورد کیفیت دانشگاه ها و مدارس مورد تایید وزارد علوم ایران که از نظر رتبه بندی جهانی نیز بسیار معتبر هستند آشنا کنیم و در وقت و هزینه صرفه جویی کنیم. اطلاعات ما در مورد گروه هشت، دانشگاه ها و آموزش عالی، مطالعات کارشناسی و مطالعات کارشناسی ارشد و دکترا و تحصیل پزشکی در استرالیا با استفاده از منابع بین المللی  و معتبر به شما ارائه خواهد شد که کمک شایانی در مسیر پذیرش تحصیلی به شما خواهد کرد.

در کشور استرالیا ۴۱ دانشگاه برای انتخاب شما وجود دارد که هرکدام از نظر برنامه های ارائه شده، کیفیت آموزش، هزینه و فرهنگ موجود در آن منحصر به فرد است. بنابراین بسیار مهم است که شما در مورد آینده تحصیلی و زندگی شخصی خود چه طرح و برنامه ای دارید، به طوری که هر فرد با توجه به علایق و برنامه خود برای دانشگاه ها و ایالت های خاصی درخواست می دهد. مشاورین موسسه فارابی در زمینه کیفیت تحصیلی و نوع زندگی و فرایند پذیرش در دانشگاه مورد نظر همراه شما می باشد.

مدارک مورد نیاز

جهت اخذ پذیرش علاوه بر اطلاعات تکمیلی بالا نیازمند آماده کردن مدارک مورد لازم از جمله رزومه تحصیلی و کاری، انگیزه نامه تحصیلی، ریزنمرات و مدرک تحصیلی، توصیه نامه و مدرک زبان بین الملل (تافل یا آیلتس) دارید که هرکدام به تنهایی تاثیر بسیار زیادی در اخذ پذیرش تحصیل و حتی اخذ بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی دارد. مشاورین فارابی در آماده سازی تمامی این مدارک تحصیلی و بهبود کیفیت آنها همراه و همگام با شما هستند و تمامی نکات لازم در این خصوص را در اختیار شما قرار می دهند.

پس از اخذ پذیرش دانشگاهی وارد مرحله اخذ ویزا می شوید که در این مرحله باید با مدارک مورد نیاز برای ویزای به سفارت کشور استرالیا مراجعه کرده و پس از طی کردن مراحل آن موفق به اخذ ویزا شوید.

 

موسسه مشاوره فارابی افتخار این را دارد که پس از سال ها مشاوره موفق در زمینه اعزام دانشجو به کشورهای خارجی در زمینه های مختلف تحصیلی در تمامی مراحل اخذ پذیرش که شامل تصمیم گیری درست در مورد تعیین کشور مناسب تحصیلی براساس شرایط و علایق شما، انتخاب دانشگاه های کشور مقصد براساس رنکینگ معتبر جهانی، بررسی دقیق دانشگاه های مقصد و ارائه نیازمندی های لازم و زمانبندی دانشگاه و دانشکده، بررسی دقیق هیئت علمی دانشکده مورد نظر جهت مکاتبه با اساتید که شانس شما را در اخذ پذیرش بسیار بالا می برد و از صرف هزینه های بی مورد جلوگیری می کند، نحوه تهیه مدارک و بهبود کیفیت مدارک شما، آماده سازی شما برای آزمون های بین المللی زبان انگلیسی و در نهایت نحوه ثبت مدارک و ارسال آن ها به دانشگاه مورد نظر تا اخذ پذیرش تحصیلی و سپس اخذ ویزای تحصیلی می باشد، همگام و همقدم در کنار شما می باشد. این موسسه تمامی مدارک مورد نیاز را براساس سایت دانشگاه مورد نظر به شما دانش آموز و دانشجوی گرامی ارائه می دهد که دانشجو پس از بررسی چند دانشگاه به تنهایی قادر به پیدا کردن دانشگاه و اساتید و نیز آگاهی از مدارک مورد نیاز نحوه درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه ها می شود.

برای کسب مشورت از مشاورین مجرب درنگ نکنید. هم اکنون آینده طلایی خود را رقم بزنید و آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.  

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تصویر زیر مراحل اخذ بورسیه تحصیلی از استرالیا را به شکل کلی نشان می دهد.

بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا

اشتراک گذاری این مطلب

1,367 بازدید
ارسال در ۲۵, شهریور , ۱۳۹۵
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه