مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

انتخاب رشته ارشد مجموعه معماری

انتخاب رشته ارشد

انتخاب رشته ارشد مجموعه معماری

برای انتخاب رشته ارشد تماس بگیرید: ۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

معرفی رشته مهندسی معماری و پاسخ به ۵ سوال اساسی در انتخاب رشته معماری

پیشینه معماری ایران به حدود ۱۰۰۰ سال پیش از اسلام می‌رسد و پس از ظهور این دین نیز تاکنون شاهد بیش از ۱۴۰۰ سال معماری ایرانی- اسلامی هستیم. از قدیم‌الایام معماری ایران دارای دو نظام کلی آموزش بوده است. یکی از این دو، نظام آموزش سنتی معماری است، که ریشه در قرون و اعصار دارد و انتقال اطلاعات و مفاهیم در ان به‌صورت سینه به سینه، مدیدی و مدادی انجام پذیرفته است و نظام دوم، با ظهور مدارس معماری در ایران و تحت عنوان نظام آموزشی آکادمیک و کلاسیک بوجود آمده است. اهمیت بازشناسی آموزش معماری در کشور نیز آنجا بیشتر جلوه می‌نماید، که غالباً در مقام مقایسه معماری و معماران معاصر با معماری و معلمان گذشته بر می‌آییم. این در حالی است که معمار معاصر را محصول آموزش دانشکده‌های معماری امروزی و معمار گذشته را حاصل آموزش سنتی معماری می‌پنداریم.

 

 ۱- تا چه رتبه ای احتمال قبولی در تهران وجود دارد؟

قبل از پاسخ به این سوال باید تاکید کنیم که در انتخاب رشته معماری امتحان عملی همانقدر اهمیت دارد که امتحان تئوری. در سالهای گذشته بارها شاهد این بودیم که کسانی با رتبه های خیلی بالا به دلیل ضعف در امتحان عملی پذیرفته نشدند و بر عکس کسانی با رتبه های به تناسب کمتر، به دلیل امتحان عملی خوبی که دادند، در دانشگاه های معتبرتری نسبت به رتبه شان قبول شده اند. اما اگر فرض را بر این بگذاریم که مطمئن هستید امتحان عملی خوبی می دهید، برای روزانه و شبانه تا رتبه های ۴۰۰ الی ۵۰۰ امکان قبولی در دانشگاه های تهران هست.

 

۲- دانشگاه های شاخص در تهران و در سایر نقاط کشور برای رشته معماری کدام ها هستند؟

در تهران با رعایت اولویت دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، علم و صنعت، تربیت مدرس و هنر تهران و برای سایر کشور دانشگاه های هنر تبریز، هنر اصفهان، بین المللی امام خمینی قزوین، هنر شیراز و هنر گیلان از دانشگاه های سرشناس کشور هستند.

 

۳- برای رتبه های پایین که احتمال قبولی در روزانه و شبانه را ندارند چه توصیه ای دارید؟

برای رشته معماری دانشگاه های غیرانتفاعی اولویت بیشتری دارند و بعد از آن به ترتیب دانشگاه های پیام نور و خود گردان هستند. البته در صورتی که تمایلی به شرکت مجدد در کنکور را ندارید و یا شرایط آن را ندارید.

 

۴- درباره برنامه های انتخاب رشته ای که موسسه های آموزش عالی مختلف ترتیب داده اند، چه نظری دارید؟ و اینکه آیا سامانه های انتخاب رشته اعتماد لازم را به داوطلبان می دهد؟

در اکثر موسسه ها فقط رنکینگ دانشگاه ها به داوطلبان داده می شود که اصلا کافی نیست و حتما باید به مشاورهایی که چندین سال تجربه در انتخاب رشته دارند نیز، مراجعه شود. اولویت های شخصی هر کسی متفاوت است و این تفاوت در سیستم های کامپیوتری درج نمی شود پس بهتر است که با مراجعه به مشاورها از تجربیات انها استفاده کنید و تنها به این سامانه ها اکتفا نکنید تا بهترین انتخاب رشته را داشته باشید.

 

۵- و در آخر چه توصیه ای برای آنهایی دارید که از همین حالا به فکر ادامه تحصیل و شرکت در آزمون دکتری هستند؟

اکیدا توصیه می کنیم که درک عمومی خودشان را از معماری بالا ببرند. هرکس که دانشجوی معماری هست باید که از تمامی حوزه هایی که مربوط به معماری می شود از حکمت هنر اسلامی تا روانشناسی هنر سر در بیاورد. برای خواندن کتاب های مرجع در کنکور فرصت کافی هست اما متاسفانه به معلومات عمومی معماری کمتر پرداخته می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای انتخاب رشته معماری و سایر رشته های گروه هنر با مشاوران ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور بدون گرفتن کد

مشاوران ما از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل پاسخگوی شما می باشند

برای انتخاب رشته ارشد کلیک کنید

پاسخگویی به سوالات زیر برای هر داوطلب برای یک انتخاب رشته درست ضروری می باشد.

با توجه به رتبه ای که گرفته ام درصدد قبولی من چقدر است؟

با توجه به رتبه ای که گرفته ام چگونه انتخاب رشته کنم؟

شرایط یک انتخاب رشته درست چیست؟

رتبه ی لازم برای قبولی در دانشگاه های تهران و سایر دانشگاه های معتبر چه رتبه ای است؟

آیا مسافت در انتخاب رشته شما تاثیر گدار است؟

آیا مقدار هزینه های تحصیلی برای شما آهمیت دارد؟

صرفا برای افزایش موقعیت شغلی ادامه تحصیل می دهید یا هدف شما از تحصیل ورود به مقاطع بالاتر و تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می باشد؟

همچنین سوالاتی در مورد شهریه دانشگاه، نوع دوره تحصیلی، شیوه تحصیل، خوابگاه، وام، سهمیه شاگرد اولی، سهمیه های خاص

و ………

برنامه ریزی درسی

انتخاب رشته تلفنی کنکور ارشد

انتخاب رشته تلفنی کنکور سراسری

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

ضرایب دروس در انتخاب رشته ارشد مجموعه معماری (برای وضوح روی جدول کلیک کنید)

30-03-1395 11-25-02 ب

اشتراک گذاری این مطلب

281 بازدید
ارسال در ۳۰, خرداد , ۱۳۹۵
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه