مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی

انتخاب رشته ارشد

انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی

برای انتخاب رشته ارشد تماس بگیرید: ۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

رشته مهندسی کشاورزی گرایش علوم و صنایع غذایی رشته ایست که عمدتا به نحوه تبدیل مواد غذایی از مزرعه تا بازار مصرف می پردازد.

عمده موضوعات مورد بحث در رشته کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی شامل روشهای نگهداری، فرآوری، بسته بندی، کنترل کیفی و… در صنایع غذایی مختلف نظیر لبنیات، غلات، گوشت، روغن، قند، سبزیجات و میوه جات و کمک به طراحی و بهینه سازی خطوط تولید در صنایع مذکور است. به بیان ساده تر، دانشجو می آموزد که چگونه طی فرآیندهایی، ضمن حفظ کیفیت و ارزش مواد غذایی، عمر مواد غذایی را نیز طولانی تر کند. ارزش این تخصص به آن است که سلامت و کیفیت مواد غذایی تضمین می شود.

در نهایت باید گفت با توجه به پیدایش عادات و سبک های نوین غذایی و نیاز روزافزون جامعه به تنوع محصولات و فرآورده های غذایی در کنار موضوعات قبل، آینده این رشته روشن به نظر می رسد.

در ادمه، گرایش های این رشته و ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در این رشته را مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای انتخاب رشته با مشاوران ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور بدون گرفتن کد

از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

برای انتخاب رشته ارشد کلیک کنید

پاسخگویی به سوالات زیر برای هر داوطلب برای یک انتخاب رشته درست ضروری می باشد.

با توجه به رتبه ای که گرفته ام درصدد قبولی من چقدر است؟

با توجه به رتبه ای که گرفته ام چگونه انتخاب رشته کنم؟

شرایط یک انتخاب رشته درست چیست؟

رتبه ی لازم برای قبولی در دانشگاه های تهران و سایر دانشگاه های معتبر چه رتبه ای است؟

آیا مسافت در انتخاب رشته شما تاثیر گدار است؟

آیا مقدار هزینه های تحصیلی برای شما آهمیت دارد؟

صرفا برای افزایش موقعیت شغلی ادامه تحصیل می دهید یا هدف شما از تحصیل ورود به مقاطع بالاتر و تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می باشد؟

همچنین سوالاتی در مورد شهریه دانشگاه، نوع دوره تحصیلی، شیوه تحصیل، خوابگاه، وام، سهمیه شاگرد اولی، سهمیه های خاص

و ………

برنامه ریزی درسی

انتخاب رشته تلفنی کنکور ارشد

انتخاب رشته تلفنی کنکور سراسری

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

رشته کارشناسی ارشد علوم و صنایع غذایی دارای ۴ گرایش مهندسی صنایع غذایی، علوم مواد غذایی ، فناوری مواد غذایی و زیست فناوری مواد غذایی می باشد.

.

صنایع غذایی

فارق التحصیلان این رشته بعنوان مهندسین صنعت غذا شناخته می شوند و در زمینه ی مدل سازی، کنترل و بهینه سازی فرایند های غذایی، تجهیزات و ماشین الات صنایع غذایی و بسته بندی مواد غذایی تخصص دارند.

 

علوم مواد غذایی

علوم پایه مورد نیاز در همه گرایش‌های مربوط به فرآوری و تبدیل و مهندسی صنایع غذایی در گرایش علوم مواد غذائی مد نظر قرار می گیرد. توانایی‌های علمی متخصصین مربوطه در این گرایش، سایر گرایش‌ها و تخصص‌ها را قادر به اتخاذ تکنیک‌های صحیح می نماید. شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی مواد غذایی، بیوشیمی و سایر خواص کیفی مواد غذایی محورهای اصلی آموزش و تحقیق در این گرایش هستند.

 

فناوری مواد غذایی

فناوری مواد غذایی عبارت است از بکار گیری علوم صنایع غذایی در انتخاب، نگهداری، فرایند، بسته بندی و توزیع مواد غذایی. دانشجویان این رشته اطلاعات جامعی در مورد فرایند تولید و روش های نگهداری محصولات غذایی مختلف کسب می کنند. دانش و فناوری تبدیل مواد اولیه کشاورزی، دامی و دریایی به محصولاتی با ارزش افزوده بالا و نیز قابلیت نگهداری و بسته بندی آنها موضوع فعالیت این گرایش است.

 

زیست فناوری مواد غذایی

زیست فناوریی غذایی عبارت است از استفاده از سلولهای زنده یا قسمتی از آنها، به منظور تولید یا اصلاح محصولات غذایی یا مواد افزودنی به غذا. در این گرایش از فناوری تخمیری جهت تغییر مواد خام غذایی به محصولات غذایی تخمیری شامل پنیر، ماست، خمیرنان و غیره استفاده می‌گردد که این امر باعث ایجاد تغییرات در طعم، عطر و بافت مواد خام غذایی یا افزایش قابلیت نگهداری آنها می‌شود. همچنین در زیست فناوری نوین در صنایع غذایی، از ژنتیک مولکولی و آنزیم‌شناسی کاربردی به همراه فناوری تخمیری، جهت بهبود خواص مواد افزودنی غذایی استفاده می‌گردد

ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته علوم ومهندسی صنایع غذایی (برای وضوح روی جدول کلیک کنید)

30-03-1395 05-49-16 ب

.

ضرایب دروس در انتخاب رشته ارشد علوم ومهندسی صنایع غذایی (برای وضوح روی جدول کلیک کنید)

30-03-1395 05-34-34 ب

اشتراک گذاری این مطلب

278 بازدید
ارسال در ۳۰, خرداد , ۱۳۹۵
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه