مشاوره تحصیلی | بورسیه تحصیلی | انتخاب رشته کنکور | منابع آزمون | مشاوره

مشاوره تحصیلی
کنکور
بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در کشور آمریکا

برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب

*******

 

سن متقاضیان تحصیل در مدارس خصوصی بایستی بین ۱۴ تا ۱۹ سال باشد.افرادی که در سنین بالاتر هستند باید برای آمادگی در دانشگاه ثبت نام نمایند. همچنین باید فرم درخواست تحصیل در مدرسه و فرم وضعیت سلامتی خود را نیز تکمیل و ارائه نمایند.

متقاضیان می بایست دلایل علاقه به تحصیل خود در آن مدرسه را به صورت کتبی ارائه نمایند و از نظر اجتماعی به انداره کافی به بلوغ فکری برای ادامه تحصیل در کشور دیگر را داشته باشند. زمان شروع در مدارس مختلف متفاوت است.همه مدارس ورودی ترم پاییزه دارند که معمولا شروع کلاسها حدودا در آگوست – سپتامبر است.

سیستم آموزشی دبیرستان های آمریکا

دوره دبیرستان در آمریکا مانند ایران ۴ سال به طول می انجامد. سال اول و دوم دبیرستان در آمریکا با نام پایه ۹ و ۱۰ شناخته می شود که مختص سنین ۱۴ تا ۱۶ سال می باشد. دانش آموزانی که قصد تحصیل در دبیرستان های آمریکا را دارند می بایستی دوره راهنمایی را با نمره قبولی و با معدل بالای ۱۲ به اتمام رسانده باشند. پایه ۹ و ۱۰ دبیرستان های آمریکا، ۲ سال به طول می انجامد و تاریخ شروع آن نیز شهریور و دی ماه است.

دانش آموزان پس از اتمام پایه ۹ و ۱۰ دبیرستان، دیپلم بین المللی IB را شروع می کنند. دیپلم IB همان دیپلم رسمی کشور آمریکا و کانادا می باشد که برای دانش آموزان سنین ۱۶ تا ۱۹ سال در نظر گرفته شده است. مدت دیپلم IB نیز ۲ سال می باشد و تاریخ شروع آن ماه شهریور است. در طی دوران دبیرستان در آمریکا دانش آموزان دروسی از قبیل علوم، ریاضی، زبان، تاریخ، هنر، علوم آزمایشگاهی و تربیت بدنی را انتخاب می کنند. مقطع دبیرستان در آمریکا بسیار حساس بوده و کسب نمرات عالی در آینده تحصیلی و رتبه دانشگاه دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است.

.

شرایط ورود به دبیرستان های آمریکا

 • اتمام دوره راهنمایی با حداقل معدل ۱۲
 • آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی
 • توانایی هوشی لازم جهت ورود به کلاس های آموزشی
 • داشتن حداقل ۱۴ سال سن
 • در بعضی از مدارس خصوصی داشتن نمره مناسب در تستهای استاندارد از شرایط ورودی به مدرسه است.

انگیزه برای تحصیل و سوابق تحصیلی دانش آموز در مقاطع تحصیلی قبلی, نوع شخصیت و دیگر استعدادهای دانش آموز در نتیجه اخذ پذیرش بسیار با اهمیت است. لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور آمریکا پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت گرین کارت آمریکا و ادامه تحصیل در دانشگاه ها اقدام نمایند و پس از گذراندن ۵سال به شهروند آمریکا تبدیل شوند.

تحصیل در آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا

.

دانشجویانی که تمایل دارند در کشور آمریکا مشغول به تحصیل شوند می توانند با داشتن مدرک دیپلم و گذراندن دوره وارد دانشگاه های کشور آمریکا شوند. البته یک موضوع بسیار مهم در این زمینه این است که افرادی هم که در ایران هستند می توانند با داشتند مدرک دیپلم وارد این دوره و بعد از آن وارد دانشگاه بشوند.

شما میتوانید در بهترین دانشگاه ها مشغول به تحصیل بشوند. حتی برای دانشجویانی که نگران مکان و محل زندگی خود هستند می توانند از امکانات home stay در واقع امکانات نگهداری یک خانواده استفاده کنند. یکی از نکاتی که در اینجا لازم است بدانید این است که نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت. در واقع با اخذ یک امتحان از طرف کالج می توانید وارد این دوره شوید.

مدت زمان دوره

مدت زمان این دوره یا ۲ ترم و یا ۳ ترم می باشد. افرادی که مدت زمان ۲ ترم را انتخاب میکنند درس هایی که از دانشگاه گذرانده می شود کمتر خواهد بود و اگر ۳ ترم باشد واحد های بیشتری را می گذرانند. افرادی که در سنین ۱۷ تا ۲۱ هستند می توانند برای این دوره ها اقدام نمایند و از تمام امکانات مانند خوابگاه، غذا، امکانات تفریحی، هزینه رفت و آمد و بسیاری از موارد دیگر استفاده نمایند. از همه مهمتر پروسه کاری شما در کمترین زمان انجام خواهد شد. دانشجویان باید در حد آیلتس ۵٫۵ دانش علمی داشته باشند.

افرادی که وارد این دوره می شوند بسته به دانشگاه وارد ترم ۲ و بعضی افراد وارد سال دوم دانشگاه می شوند. و شما بعد از گذراندن این دوره می توانید از اسکالرشیپ استفاده نمایید. میزان معدل و دانش شما مشخص می کند که شما در چه حدی از این دانشگاه ها می توانید اسکالرشیپ را دریافت کنید.

شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

متقاضیان ایرانی جهت تحصیل در مقطع لیسانس آمریکا باید حداقل معدل دیپلم ۱۲ (دیپلم + پیش دانشگاهی) را داشته باشند. دانشجویان در سیستم آموزشی آمریکا باید در هر ترم حداقل ۱۴ واحد انتخاب کنند و در ترم های پاییز و زمستان در هر هفته ۲۰ ساعت و در ترم تابستانه ۴۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند.

.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل لیسانس در آمریکا به شرح زیر است:

 • دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل معدل ۱۴
 • مدرک زبان بین الملل استاندارد شامل تافل (TOEFL) یا آیلتس (IELTS)
 • آزمون SAT که برای ارزیابی دانشجویان جهت ارائه بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی از طرف دانشگاه به دانشجویان می باشد
 • تمکن مالی که متقاضی باید مدارک لازم را جهت اطمینان دانشگاه های آمریکایی از پرداخت هزینه زندگی و شهریه های دانشگاه در مدت تحصیل داشته باشد.

.

شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان در این مقطع باید حداقل یک مدرک کارشناسی ۴ ساله از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران را داشته باشند. لازم به ذکر است مدارک معادل از موسسات و سازمان قابل ازائه نمی باشد. دانشجویان پس از پذیرش تحصیلی حداقل ۹ واحد در هر ترم انتخاب می کنند. همچنین دانشجو در هر ترم ۲۰ ساعت و در ترم تابستان ۴۰ ساعت در هفته اجازه کار دارد.

.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل جهت پذیرش در مقطع فوق لیسانس آمریکا

 • مدرک لیسانس با حداقل معدل ۱۴
 • مدرک زبان بین الملل استاندارد شامل تافل (TOEFL) و آیلتس (IELTS) (باید ذکر کنیم که حداقل نمره در مدرک زبان برای هر دانشگاه متفاوت است و باید به سایت خود دانشگاه مراجعه کرد که انجام این کار را نیز از مشاوران ما بپرسید)
 • GRE/GMAT : علاوه بر مدرک زبان در بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه های آمریکا مدرک GRE و نیز GMAT جزو شرایط پذیرش تحصیلی است
 • انگیزه نامه (Statement of purpose) که باید گفت نوشتن یک انگیزه نامه خوب نیاز به تجربه زیادی دارد و نیز اهمیت انگیزه نامه خوب در اخذ کمک هزینه تحصیلی و حتی بورسیه تحصیلی مشخص می شود.
 • تمکن مالی برای کسانی که می خواهند با هزینه تحصیلی خود در آمریکا مشغول به تحصیل شوند
 • رزومه به زبان انگلیسی (برای نوشتن رزومه خوب و به روز شده با ما تماس بگیرید)

.

شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا

متقاضیان در مقطع دکترا باید حداقل یک مدرک کارشناسی ۴ ساله و مدرک ارشد ۲ ساله از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران را داشته باشند. لازم به ذکر است مدارک معادل از موسسات و سازمان قابل ازائه نمی باشد. دانشجویان پس از پذیرش تحصیلی حداقل ۹ واحد در هر ترم انتخاب می کنند. همچنین دانشجو در هر ترم ۲۰ ساعت و در ترم تابستان ۴۰ ساعت در هفته اجازه کار دارد.

.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل جهت پذیرش در مقطع دکترا آمریکا

 • مدرک لیسانس و فوق لیسانس با حداقل معدل ۱۴
 • مدرک زبان بین الملل استاندارد شامل تافل (TOEFL) و آیلتس (IELTS) (باید ذکر کنیم که حداقل نمره در مدرک زبان برای هر دانشگاه متفاوت است و باید به سایت خود دانشگاه مراجعه کرد که انجام این کار را نیز از مشاوران ما بپرسید)
 • GRE/GMAT : علاوه بر مدرک زبان در بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه های آمریکا مدرک GRE و نیز GMAT جزو شرایط پذیرش تحصیلی است
 • انگیزه نامه (Statement of purpose) که باید گفت نوشتن یک انگیزه نامه خوب نیاز به تجربه زیادی دارد و نیز اهمیت انگیزه نامه خوب در اخذ کمک هزینه تحصیلی و حتی بورسیه تحصیلی مشخص می شود.
 • مقاله های پژوهشی در همایش و مجلات داخلی و خارجی در جذب و اخذ کمک هزینه تحصیلی بسیار اهمیت دارد
 • تمکن مالی برای کسانی که می خواهند با هزینه تحصیلی خود در آمریکا مشغول به تحصیل شوند
 • رزومه به زبان انگلیسی (برای نوشتن رزومه خوب و به روز شده با ما تماس بگیرید)
 • پروپوزال یا طرح تحقیقی برای برخی از دانشگاه ها در آمریکا

.

.

بورس های تحصیلی دانشگاه های آمریکا

شرایط بورسیه و وام تحصیلی

بورسیه تحصیلی برای رشته های مختلف و هر دانشگاه متفاوت میباشد، ولی به طور کلی فاکتورهای اصلی در تعیین میزان بورسیه تحصیلی بستگی به موارد ذیل دارد:

 1. معدل کل تحصیلی (حداقل ۱۷ برای مقطع کارشناسی و ۱۵ کارشناسی ارشد و دکترا)
 2. نمره آیلتس حداقل ۶٫۵ و یا تافل حداقل ۵۵۰٫
 3. دارا بودن نمره بالای ۸۰% GRE و
 4. داشتن مقاله بین المللی برای مقطع دکترا
 5. داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی و پروفایل کاری برای رشته های هنر
 6. دانشگاه محل تحصیل

.

انواع بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی

بورس ها معمولا انواع مختلفی دارند که از سوی دانشکده ها یا شرکت ها و یا موسسات خارج از دانشگاه با هدف ترغیب دانشجویان مستعد در اختیار تعداد کمی از دانشجویان قرار می گیرد. بورس ها بر خلاف کمک هزینه ها نیازی به کار کردن دانشجو در قبال آن ندارد.

Fellowship and scholarships

اعطای بورس تحصیلی معمولا منوط به نظر اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه مربوطه می شود زیرا مسئول مستقیم این امر هستند که این بورس ها با توجه به نمره GRE ، معدل دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد فرد و همچنین توصیه نامه های اساتید اعطا می شوند. رقابت برای کسب این بورس ها بسیار شدید است.

Teaching Assistantship

این نوع از کمک هزینه که از آن به عنوان دستیار استاد در تدریس یاد می شود با توجه به تسلط فرد متقاضی به زبان انگلیسی و تسلط وی بر موضوع و توانایی تدریس او به دانشجویان اعطا می شود.

Research Assistantship

در بسیاری از موارد اساتید به واسطه پروژه های تحقیقاتی که بر روی آن ها کار می کنند بودجه ای کسب می کنند که بخشی از این بودجه به دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکترا اعطا می شود. بهترین و مرسوم ترین راه برای اطلاع یافتن از این موقعیت ها تماس مستقیم با اساتید است.

.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در آمریکا به مطالب زیر مراجعه کنید:

 

.

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

.

»»»»»»»»»»»»»»»»

برای کسب اطلاع از اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج با ما تماس بگیرید:

۹۰۹۹۰۷۰۶۲۴

تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون گرفتن کد

ما از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستیم

»»»»»»»»»»»»»»»»

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با یک تماس تلفنی و بهره مندی از مشاوره متخصصین مشاوره تحصیلی فارابی تمام اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید.

اشتراک گذاری این مطلب

2,931 بازدید
ارسال در ۲۱, اسفند , ۱۳۹۴
نویسنده: موسسه مشاوره تحصیلی فارابی
فرستادن دیدگاه